Mimoškolní aktivity a trávení volného času

Informační centra a portály

nabízí přístup k veřejnému internetu, poskytování nejrůznějších informací o městě Brně, možnost využít průvodcovské či ubytovací služby, předprodej vstupenek, vyhledávání informací o Brně apod.

Muzea, galerie a další objekty

Divadla

Kina

V Brně je velký počet kin, jsou zde i multikina, jedno z nich ve středu města v obchodním centru Špalíček (Mečová ulice) a další v hypermarketu Olympia na okraji Brna (s kyvadlovou dopravou od obchodního domu Tesco u hlavního nádraží).
Pro ty, kdo mají hlubší zájem o filmovou tvorbu, jsou zde tři další možnosti. Kino Art (Cihlářská ulice, tel ) nabízí nekomerční filmy a filmovou klasiku, filmy, které nejsou určeny pro širokou diváckou obec nebo filmy  méně známých kinematografií apod.

Koncertní sály – klasická hudba

Státní filharmonie Brno (Besední dům, Komenského nám. 8, tel.: 542 214 255)

Fakulta musických umění Janáčkovy akademie musických a dramatických umění v Brně (Komenského nám. 6, tel.: 542 321 307)

Knihovny