VUT zabodovalo v soutěži Českých 100 nejlepších

Vysoké učení technické v Brně se umístilo v prestižní soutěži Českých 100 nejlepších. V oborové kategorii „Zdraví – vzdělání – humanita“ se dostalo mezi 7 nejlepších institucí v České republice. Ocenění převzal 26.listopadu 2010 na slavnostním galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu rektor Vysokého učení technického v Brně Karel Rais. Ve čtrnáctileté historii soutěže je to poprvé, co se brněnská technika na seznam Českých 100 nejlepších probojovala.

Vysoké učení technické v Brně (VUT) se na žebříčku Českých 100 nejlepších umístilo jako jediná tuzemská univerzita. „Pro VUT je toto ocenění potvrzením, že naše univerzita se vydala správnou cestou a zaujímá přední místo nejen ve sféře terciárního vzdělávání a výzkumu, ale dosahuje skvělých výsledků i v ekonomické oblasti, s čímž úzce souvisí rovněž spolupráce s průmyslem, kterou pečlivě rozvíjíme,“ vysvětluje Karel Rais, rektor Vysokého učení technického v Brně.

Cílem soutěže Českých 100 nejlepších je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit české (v ČR zaregistrované) firmy, podniky, či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Systém vyhodnocení a stanovení pořadí v maximální míře využívá konkrétní znalosti širokého okruhu vybraných odborníků.

VUT v Brně v každoročně prováděných mezinárodně respektovaných hodnoceních cca 18 000 světových univerzit organizací THES-QS World University Ranking, které pravidelně zveřejňuje časopis The Times, patří dlouhodobě mezi tři procenta nejlepších světových univerzit.

VUT v Brně je jednou z nejúspěšnějších českých univerzit v oblasti získávání prostředků z evropských strukturálních fondů. Doposud získalo přes  5 mld. Kč. Tyto finanční prostředky jsou určeny zejména na rozvoj vědecké infrastruktury v oblasti materiálových technologií a současně na vybudování špičkových evropských vědeckých týmů.

Silná je pozice VUT v Brně  v  oblasti spolupráce s průmyslem. Svědčí o tom i například několik zlatých medailí, které byly exponátům VUT uděleny Brněnskými veletrhy v rámci mezinárodních výstav. Aktuálně například letadlu Marabu, které vyvinul tým vědců a studentů VUT v Brně  ve spolupráci s firmou Evektor.

V Brně dne 26. listopadu 2010

Kontakt: