Umělci z FaVU nabízí nahlédnutí za zavřené dveře fakulty i výstavu diplomantů

Fakulta výtvarných umění VUT zve na akci Enter FaVU – veřejnou výstavu studentských prací a zároveň den otevřených dveří, a to 14. a 15. července 2021 od 10:00 do 18:00. Veřejnost může navštívit tradiční ateliéry malířství, sochařství, kresby a grafiky, ale také třeba ateliéry grafického a tělového designu, performance nebo videa a herních médií. Součástí je i komentovaná prohlídka, kdy průvodce zájemcům ukáže i běžně nepřístupná místa umělecké fakulty. V oba dny začíná tato prohlídka v 15:00 ve foyer FaVU v Údolní ulici.

Umělecké práce vzniklé na FaVU představí i další výstava, tentokrát dlouhodobější. RE_PREZENTACE 2021 je souhrnem diplomových prací, a to bez omezení tématu a výtvarného pojetí. „Východiskem pro naši participaci na letošní výstavě diplomantů FaVU je fakt, že se jedná o zaběhnutou přehlídku všech diplomových prací, které v daném roce na půdě fakulty vznikly. Vzdáváme se ambice jednotlivé práce hodnotit či přeskupovat do nových kategorií a tematicky je zastřešovat. Rozsah jednotlivých oborů reprezentovaných ateliérovou příslušností a rozdílností přístupů s důrazem na svobodu vyjádření predikuje i svobodu prezentace poslední studijní práce,“ shrnují myšlenku kurátoři Svätopluk Mikyta a Luděk Rathouský. Od 15. července do 15. srpna je možné diplomové práce vidět v Domě pánů z Kunštátu, otevřeno je denně od 10:00 do 18:00. Vernisáž se uskuteční 14. července 2021 v 16:00.

Publikováno: 09.07.2021 12:25

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19527/d213637