Premiéru bude mít závod osmiveslice studentů Masarykovy univerzity vs. osmiveslice studentů Vysokého učení technického v Brně.

Posádky studentů Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně se utkají 30. září 2015 odpoledne v Brně na řece Svratce ve vzájemném souboji univerzitních osem na přírodní trati se zatáčkami dlouhé 2200 metrů.

Hlavním pořadatelem akce je Český veslařský klub Brno, partnery jsou pak Český veslařský svaz, veslařský oddíl LS Brno, oddíl veslování USK Pardubice a Studentská unie Masarykovy univerzity (MUNIE).

Slavnostní zahájení akce bude ve 13 hodin v Jundrově – u mostu před loděnicí Centra sportovních aktivit VUT v Brně.

Hlavní závod odstartuje v 16:00 hodin pod pěší lávkou v Komíně, nedaleko Sokolovny pod Komínským splavem. Cílem projedou osmiveslice u ocelového pěšího mostu v Jundrově na Kamenném mlýně před loděnicí Kanoe klubu Spoj Brno. Vyhlášení vítězů a zázemí závodu pro závodníky bude v areálu ČVK Brno, Veslařská 179. Má být připomínkou bohaté sportovní tradice na řece Svratce, naposledy se zde totiž závodilo před více než padesáti lety. Trať je mimořádná svým přírodním prostředím a technickou náročností, a proto je i divácky přitažlivá.

Závodit se bude o putovní pohár, trofej poskytl pořadatel závodu ze svých sbírkových fondů. Pohár pochází z 30. let minulého století a bude restaurován k premiéře univerzitního závodu.

Akce má za cíl představit veslování jako aktivitu zdravého životního stylu vhodnou pro všechny věkové kategorie.

Doprovodný program:

bude zaměřený na praktické předvedení univerzitního veslování,  ukázka cvičných a závodních lodí, dále veslařské ergometry se soutěží družstev, zkušenosti z praktické činnosti veslařů USK Pardubice.

13:00 – 14:00 zahájení doprovodného programu, představení olympioniků, ukázky materiálu na vodě, výstava historické a moderní závodní veslice, veslaři-odborníci, olympionici a dobrovolníci z klubů provedou zájemce instruktáží a výstavou materiálu - vše v prostoru Jundrovského mostu před loděnicí CESA.

14:00 – 15:00 doprovodný program – soutěž diváků na veslařských ergometrech (500m na čas), opakovaná ukázka cvičných lodí v akci, případně souběžně prezentace výrobce lodí s ukázkou veslic.

15:00 – příjezd a představení VIP hostů, rozlosování drah, příjezd univerzitních osmiveslic po trati z Kamenného mlýna, představení závodníků hlavního závodu.

15.30 – propagační sprint, závod na laguně pod Jundrovským mostem – cca 250m sprint čtyřek s kormidelníkem USK Pardubice x USK Zlín.

16:00 – hlavní závod studentů - Akademické osmy v Brně.

16:30 – vyhlášení vítěze závodu v areálu ČVK Brno 200m za cílem závodu, předání putovní trofeje, vystavení závodních osmiveslic, rozhovory se závodníky, odpoledne „otevřených dveří“ na loděnicích na Veslařské ulici.

Publikováno: 29.09.2015 08:06

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19527/d106003