Tým z VUT vyhrál české kolo univerzitního turnaje v League of Legends

Studující brněnské techniky zabodovali v e-sportovém turnaji University Esports Masters. Tým z VUT vyhrál české univerzitní kolo, které se konalo v kulturním centru Fabrika ve Svitavách, a hru League of Legends si možná zahraje i ve španělském Madridu.

Tým z VUT zvítězil v univerzitním turnaji v League of Legends. | Autor: Hitpoint

Videohra League of Legends má formu online bojové arény, ve které proti sobě hrají dva pětičlenné týmy. Cílem hry je probojovat se na nepřátelskou stranu a zničit protivníkovu základnu. VUT na turnaji reprezentovali studenti Marián Zimmermann, Patrik Olszar, Ondřej Smékal, Tomáš Calábek, Jakub Urban a jejich trenér Robin Jurásek.

Univerzitní tým hrál celkem patnáct her a probojoval se přes semifinále až do finále, ve kterém zvítězil, čímž se kvalifikoval do mezinárodní ligy a zajistil si tak možnost soutěžit o postup do grandfinále v Madridu. „Ve finále jsme se potkali s VŠE a ukázali jsme jim zač je toho VUT výhrou 2:0,” řekl za univerzitní tým Patrik Olszar z FIT VUT.

VUT ve finále porazilo tým z VŠE. | Autor: Hitpoint

V univerzitní lize soutěžili kromě Vysokého učení technického v Brně také VŠB-Technická univerzita Ostrava, Vysoká škola ekonomická v Praze, Slezská univerzita v Opavě, Univerzita Palackého v Olomouci a Univerzita Hradec Králové.

„Díky tomu, že jsme vyhráli univerzitní finále této ligy, jsme se kvalifikovali do mezinárodní ligy, kde budou soutěžit například univerzity z Francie, Slovenska nebo Německa,“ popsal Patrik Olszar. Od červencového finále v Madridu ale dělí univerzitní mužstvo ještě šest zápasů proti kvalifikovaným týmům z ostatních zemí. Aby reprezentanti z VUT postoupili, musí vyhrát alespoň tři z nich a následně projít přes čtvrtfinále a semifinále.

E-sportový tým z brněnské techniky se účastní i lokální univerzitní ligy, kterou organizuje e-sportovní studentská asociace ESA. I v této lize se pravidelně umisťuje na předních příčkách, aktuálně si studenti z VUT zajistili postup do čtvrtfinále.

Autor/ka: Lenka Hubáčková

Publikováno: 15.04.2024 15:07