Tým TU Brno Racing na Špilberku odhalí novou formuli Dragon e4

Poprvé uvidí odhalení zbrusu nové závodní formule studentů brněnského VUT nejen pozvaní hosté, ale i veřejnost. Letošní rollout, neboli slavnostní odhalení nového monopostu, se koná v pátek 26. dubna odpoledne na velkém nádvoří hradu Špilberk. Akce je otevřena všem zájemcům o motosport a techniku.

Loňský monopost Dragon e3 na Špilberku | Autor: Karel Horák

TU Brno Racing je studentský tým z brněnského Vysokého učení technického, který se účastní mezinárodní soutěže Formula Student. Každý rok studenti navrhují a staví závodní formuli, se kterou během léta cestují po Evropě a soutěží s ostatními týmy. V loňském roce se jim podařilo probojovat do světové top dvacítky.

Už od září studenti pracují na novém elektrickém monopostu pro letošní závodní sezónu. Zaměřili se na vychytání detailů, nová formule tak bude ještě rychlejší, lehčí a spolehlivější. Slavnostní odhalení monopostu, který ponese název Dragon e4, se odehraje na hradě Špilberk v pátek 26. dubna v 18:15.

„Prostor bude přístupný už od 16. hodiny. Vystaveny budou některé monoposty z uplynulých let a také simulátor, který si návštěvníci budou moci vyzkoušet. Vedle nás se představí také studentský spolek YSpace, zaměřený na vývoj satelitů, a StrojLAB, kde studenti pracují na vlastní projektech, například ponorce ARGO, s níž chtějí prozkoumat Hranickou propast,“ láká na akci Michaela Svobodová z týmu TU Brno Racing.

V 17:30 začne na nádvoří oficiální program na pódiu, kde členové týmu představí novinky v konstrukci formule pro letošní rok a poté monopost v 18:15 slavnostně odhalí. Večerem diváky provede moderátor Jiří Šlégl, sportovní a motoristický novinář a moderátor stanice CNN Prima NEWS.

Večerní část akce bude také živě vysílána na YouTube kanálu TU Brno Racing.

Více informací najdete na stránkách TU Brno Racing nebo ve facebookové události.

Akce se koná za podpory Muzea města Brna.

Loňský monopost Dragon e3 na Noci vědců 2023 | Autor: Václav Koníček

Tým TU Brno Racing
vznikl na Fakultě strojního inženýrství VUT v roce 2010. V roce 2021 studenti ukončili výrobu monopostů se spalovacím motorem, když vyrobili jubilejní desátý model Dragon X a zároveň představili první model elektrické formule Dragon e1. TU Brno Racing je největším studentským týmem na VUT, na vývoji, výrobě a chodu týmu se letos podílelo přes 60 studentů.

Více o týmu na tubrnoracing.cz. Text najdete také v sekci Pro média jako tiskovou zprávu.

Akce se koná v rámci letošního 125. výročí od založení univerzity.

Publikováno: 17.04.2024 09:00

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d256855