Desátý ročník konference Excel@FIT oslavuje studentské inovace a technologie v IT. Zaměří se na deepfakes nebo AI

Studentská konference Excel@FIT pořádaná Fakultou informačních technologií Vysokého učení technického v Brně (FIT VUT) letos slaví významný milník na své cestě v propojování akademické a průmyslové sféry. Ve čtvrtek 2. května od 12 hodin se bude konat její desátý ročník. Podobně jako v loňském roce i letos budou převažovat aktuální témata rezonující nejen IT světem, ale i širokou veřejností: deepfakes, umělá inteligence a strojové učení nebo verifikace a analýza systémů. Studentské projekty budou akademikům, zástupcům firem a všem zájemcům o aktuální trendy prezentovány formou posterů a funkčních ukázek. Jubilejní Excel@FIT nabídne i panelovou diskuzi s IT odborníky a v rámci doprovodného programu komentované prohlídky fakulty, průřez těmi nejlepšími pracemi, které za uplynulou dekádu konferencí prošly i výrobní technologií nabitý kamion FabLab.

Konference Excel@FIT 2023. | Autor: Jan Prokopius

„Cílem konference, kterou připravujeme ve spolupráci s průmyslovými partnery, je podporovat excelentní tvůrčí práci studujících FIT VUT ve vědecké, inovační a technické oblasti tak, aby ji mohli prezentovat na odborném veřejném fóru a prodiskutovat své nápady a návrhy technologických řešení s odborníky z praxe. Studentské projekty jsou hodnoceny odbornými komisemi v kategoriích technologická úroveň, vědecký přínos, inovační potenciál, obchodní potenciál, výborný nápad, společenský přínos a cena veřejnosti. Vybrané práce budou finančně odměněny stipendii,” vysvětluje jeden z organizátorů docent Milan Češka.

Letos bylo na konferenci přijato téměř 80 prací. Často rezonují témata z oblasti počítačové bezpečnosti ve spojitosti s deepfakes a pokročilé metody a nástroje pro jejich odhalování. Studentky a studenti řeší detekce útoků na počítačové sítě a technologii blockchain. Projekty se zabývají také metodami strojového učení. K vidění budou inspirativní teoretické výsledky v oblasti neuronových sítí a teorie učení, inovativní technická řešení zpracování přirozeného jazyka a zajímavé aplikace strojového učení na reálné problémy jako jsou inteligentní domácnosti či autonomní plánování.

Konference Excel@FIT 2023. | Autor: Jan Prokopius

Více o konferenci Excel@FIT si můžete přečíst v tiskové zprávě.

Publikováno: 26.04.2024 11:00

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/old/f19528/d257401