Detail projektu

Inovace laboratorní výuky předmětu Rádiové a mobilní komunikace

Období řešení: 01.01.2012 — 31.12.2012

O projektu

Projekt se zabývá inovací tří laboratorních úloh předmětu Rádiové a mobilní komunikace. Inovace spočívá ve vytvoření laboratorních úloh zaměřených na oblast bezdrátových personálních a lokálních sítí (WPAN, WLAN), které nahradí staré a již nevyhovující laboratorní úlohy. Nové úlohy by měly studenty seznámit s nejnovějšími technologiemi implementovanými do již zavedených standardů Bluetooth a Wi-Fi a také přiblížit standard ZigBee pro personální sítě a jeho aplikační oblast. Je rovněž nezbytné přepracovat a modernizovat laboratorní úlohy zabývající se systémem GSM a programem TEMS tak, aby vyhovovaly aktuálním požadavkům.

Popis anglicky
The project deals with modernization of three laboratory excersises of BRMK subject (Rádiové a mobilní komunikace). Innovation rests in creation of new laboratory exercises focused on wireless personal and local nets (WPAN, WLAN), which replace old and unsatisfactory exercises. New exercises present modern technologies which was implement in Bluetooth, Wi-Fi and ZigBee.

Klíčová slova
laboratoř, měření, bezdrátová komunikace

Klíčová slova anglicky
laboratory, measurements, wireless communications

Označení

2475/G1

Originální jazyk

čeština

Řešitelé

Útvary

Ústav radioelektroniky
- příjemce (01.01.2012 - nezadáno)

Zdroje financování

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR - Fond rozvoje vysokých škol (FRVŠ)

- plně financující (2012-01-01 - 2012-12-31)

Výsledky

MILOŠ, J.; KOUDELKA, V.; HANUS, S. Inovace laboratorní výuky předmětu Rádiové a mobilní komunikace (Závěrečná zpráva o řešení projektu FRVŠ č. 2475/2012/G1). 2012. s. 1-32.
Detail