Aktuality

 • 15.2.2016: Podívejte se na výroční zprávu CTT 2015

  Výroční zpráva shrnuje úspěchy roku 2015 při řešení a uzavření některých projektů na podporu komercializace nadějných technologií z VUT, přináší aktuální statistiky v ochraně duševního vlastnictví a informuje o zajímavých případech transferu technologií. Přílohou zprávy je seznam všech nových vynálezů ohlášených v loňském roce.

 • 20.11.2015: Smlouva o využití výsledků - seminář 27. listopadu 2015

  Srdečně zveme řešitele projektů z VUT na praktický seminář s tématem Smlouva o využití výsledků, jak ji napsat. Akce se koná v budově CTT na Kounicově 67a, Brno dne 27. listopadu 2015 od 9:00. Vstup je po předchozí registraci zdarma.

 • 16.11.2015: Netřeba objevovat Ameriku

  Svět je v dnešní době tak složitý, že není možné být renesančním člověkem a vědět všechno, a to ani v úzce vymezeném oboru, ve kterém působíme. Nestavíme na zelené louce a neustále sledujeme, kam se věda posouvá a co nového publikovali kolegové z jiných pracovišť po celém světě. Kdo by dnes zahájil výzkumnou práci a nezmapoval si předtím současný stav poznání, je amatér, který jen marní čas a peníze, i když může mít zrovna štěstí na dobrý nápad. Domnívám se, že ve vědě není nic smutnějšího, než objevovat Ameriku, tedy věnovat úsilí práci, kterou už udělal dříve někdo jiný. Pokrok ve vědě pak spočívá v tom, že ze známých výsledků čerpám inspiraci a navážu na ně originální prací.

 • 3.11.2015: Ukončení projektu VUT Molekulární biotechnologie

  Ke konci října 2015 ukončilo Centrum transferu technologií realizaci projektu typu pre-seed zaměřených na technické ověření a přípravu komercializace vybraných technologií: VUT Molekulární biotechnologie. Podařilo se dosáhnout všech plánovaných výsledků a projekt byl uzavřen jako úspěšný. Bližší informace v tiskové zprávě.

více ...