• 11. Národní konference transferu

VUT v Brně Vás zve na 11. národní konferenci transferu, pořádanou pod záštitou spolku Transfera.cz.

• Soutěž European Champions League 2022

Ve čtvrtek 18.8.2022 se spustila soutěž European Champions League od Disraptors Summit.

• ASTP Annual Conference 2022

Kolegyně Michaela Daňková vyrazila čerpat nové zkušenosti, postřehy a know-how na mezinárodní konferenci pořádanou organizací ASTP na téma „The Many Faces of Knowledge Transfer“, konanou ve dnech 18.5. až 20.5.2022 v Lisabonu. Organizace ASTP sdružuje pracovníky a pracovnice transferových pracovišť z celého světa a soustředí se na jejich profesní rozvoj prostřednictvím školících kurzů, workshopů a mezinárodních networkingových akcí.

• CENA INOVACE 2022

Asociace inovačního podnikání ČR, z.s. vyhlašuje již 27. ročník soutěže o Cenu Inovace roku 2022.

• WIPO a Světový den duševního vlastnictví

Důležitost duševního vlastnictví se připomíná dne 26. dubna. Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) se již tradičně rozhodla tento den pořádně oslavit.

• VELKÁ BRITÁNIE A ZKUŠENOSTI V OBLASTI KOMUNIKACE VĚDY

V nádherné datum, a to 22.2.2022, se koná konference Science Communation.

• TRANSFERA TECHNOLOGY DAY 2021

Národní technická knihovna v Praze hostila 21.10.2021 již 2. ročník Transfera Technology Day (TTD) 2021.

• SEMINÁŘE ARTIFICIAL INTELLIGENCE

V posledním měsíci v roce 2021 a v prvním měsíci následujícího roku 2022 nás čekají dva informacemi nabité semináře pořádané Centrem transferu technologií VŠB-TUO ve spolupráci s JŠK, advokátní kanceláři.

• BROKERAGE EVENT - KLASTR 6

Ve dnech 25. až 26. října 2021 proběhnou informační dny Klastru 6 programu Horizont Evropa pořádané Evropskou komisí. Na akci o den později bude navazovat brokerage event.

• NEFORMÁLNĚ PRO TRANSFERÁŘKY A TRANSFERÁŘE

Pro zájemce a zájemkyně o téma vědecké diplomacie Centrum Transferu technologií Akademie věd ČR připravilo online setkání.

• COINTT 2021

Centrum vedecko-technických informácií SR pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pořádá Cooperation Innovation Technology Transfer (COINTT) 2021.

• PATENT KNOWLEDGE WEEK

Pro zájemkyně a zájemce o získání více informací z oblasti patentování pořádá European Patent Office (EPO) konferenci s názvem „Patent Knowledge Week“.

• BIAT INNOVATION & HIGH TECHNOLOGY LAB (Taormina, Sicílie, 22.9.-24.9.2021)

BIAT – Innovation and High Technology Lab pořádaný Italian Trade Agency se konal již po sedmé. Letošní ročník se uskutečnil v sicilské Taormině a do řad účastnictva byl pozván také zástup za Odbor transferu technologií VUT v Brně. BIAT je prestižní mezinárodní akce, která se soustředí zejména na podporu italských inovativních projektů, společností a výzkumných skupin v rozšíření svého působení do dalších zemí.

• DALEŠICE, PIVOVAR POSTRIŽIN

Odbor transferu technologií společně s Odborem projektové podpory se zúčastnil již po několik let tradičně pořádaného výjezdního zasedání. To se v letošním roce konalo v příjemném prostředí Dalešic, konkrétně v dalešickém pivovaru, který je známý zejména tím, že byl použit jako pivovar ve slavném Menzelově filmu „Postřižiny“.

• PROBĚHNUVŠÍ LETNÍ ŠKOLA

Dne 14.9.2021 byla Odborem transferu technologií poskytnuta přednáška na téma „Duševní vlastnictví“ v rámci třídenní Letní školy projektového řízení pro Ph.D. studenty a studentky VUT. Letní škola byla organizována Odborem projektové podpory VUT.

Strana 1/131234...13»