27.9.2019: Seminář na míru vašim potřebám

Odbor transferu technologií nabízí uspořádání vzdělávací akce či kurzu k tématům duševního vlastnictví a jeho ochrany či využití výsledků vznikajících v různých dotovaných výzkumných projektech i mimo ně.

Vzdělávací akce a kurzy je možné připravit na míru konkrétním potřebám fakulty či ústavu a přednést je v českém či anglickém jazyce.

Pokud máte zájem o vzdělávací akci či kurz k problematice duševního vlastnictví či souvisejícím tématům, neváhejte se obrátit na manažery transferu technologií pro vaši fakultu, Ing. Janu Joklovou Kaňovou, Ph.D. či JUDr. Tomáše Kubešu, Ph.D. Rozsah i obsah kurzu připravíme dle vašich potřeb. Obvyklý rozsah kurzu je nejméně půl hodiny (ideálně však aspoň hodinu) a pokrývá obecný úvod do problematiky a procesy ochrany duševního vlastnictví na VUT. Kurz se může konat v prostorách vaší fakulty či v budově rektorátu.

V nedávné době takto OTT školilo o problematice ochrany duševního vlastnictví při celé řadě příležitostí. Zmínit lze celodenní vzdělávací akci o problematice Market Intelligence na Centru dopravního výzkumu, hodinové školení o duševním vlastnictví pro (zejména doktorské) studenty ústavu na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií, půlhodinový úvod do problematiky duševního vlastnictví v ČR v anglickém jazyce na setkání řešitelského týmu projektu Horizont 2020 na Fakultě chemické, hodinovou přednášku o otevřeném přístupu k vědeckým informacím v rámci Open Access week pro Ústřední knihovnu či pravidelně nabízené půldenní kurzy na Institutu celoživotního vzdělávání VUT.

Během letošního podzimu se již připravují kurzy o využití výsledků vznikajících v projektech TAČR na Fakultě strojního inženýrství a na Univerzitě Pardubice a další celodenní akce pro Centrum dopravního výzkumu.

Publikováno: 27.09.2019

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d188981