2.6.2014: VUT v Brně opět na 1. místě v losování JIC | INOVAČNÍCH VOUCHERŮ

Dne 27. května 2014 v prostorách brněnské Staré radnice proběhlo slavnostní losování JIC | Inovačních voucherů, ve kterém bylo celkem vylosováno 45 firem, které se rozhodly využít špičkových výzkumných výsledků z řady jihomoravských univerzit či výzkumných ústavů. 27 voucherů získaly firmy ve spolupráci s VUT v Brně. Firmy si celkově rozdělí 4 miliony korun.

Jihomoravské inovační centrum (JIC), každoročně koordinuje projekt inovačních voucherů v Jihomoravském kraji. Letošní výzva JIC | inovačních voucherů zaznamenala rekordní počet 223 podaných žádostí a to z 10 partnerských výzkumných institucí Jihomoravského kraje, přes které podniky mohly o inovační vouchery žádat. Do losování bylo zařazeno 201 žádostí.

Inovační vouchery podané přes Útvar transferu technologií na VUT v Brně byly zastoupeny v nejvyšším počtu 27 vylosovaných žádostí o inovační voucher. Tento počet představuje 60% úspěšnost spolupráce VUT v Brně a firem, v rámci všech výzkumných institucí v Jihomoravském kraji, které v rámci tohoto projektu o spolupráci požádaly.

Na druhém místě se umístila Mendelova univerzita v Brně s 8 získanými vouchery a o třetí místo se dělí Masarykova univerzita a Výzkumný ústav stavebních hmot, a.s. se 3 výzkumnými projekty. Mezi další poskytovatele znalostí, kteří uspěli se svými žádostmi s 1 inovačním voucherem  jsou Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Výzkumný ústav veterinárního lékařství, Centrum dopravního výzkumu a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Výsledky vylosovaných voucherů naleznete zde.

Největší zastoupení v podaných žádostech měly z celkového počtu podaných žádostí podniky z oblasti stavebnictví (29 %) a strojírenství (25 %). V letošním roce se do projektu se svými žádostmi zapojily i firmy z Nizozemí, Velké Británie, Rakouska a Slovenska v celkovém počtu 13 podaných žádostí.

Realizace podpořených projektů bude probíhat v období od června 2014 do června 2015 a podmínkou pro čerpání voucherů je příspěvek čtvrtiny výše projektu ze zdrojů firmy.

Spolupráci s VUT v Brně v transferu technologií do aplikační sféry mohou firmy navázat i nyní. Další možné způsoby spolupráce v oblasti inovací naleznete na webových stránkách www.spolupracesvut.cz.

Publikováno: 02.06.2014 10:00

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d91982