Aktuality

 • 8.11.2019: BDM z Fakulty strojního inženýrství aktivní na konferenci SDEWES

  14. ročník konference zaměřené na cirkulární ekonomiku, udržitelné hospodářství, chytré zdroje a chytré sítě proběhl od 01. 10. do 06. 10. 2019 v chorvatském Dubrovníku. Akce se účastnilo přes 500 aktivních přispěvatelů z více než čtyřiceti zemí světa. Hlavním tématem bylo dosažení cílů tzv. Pařížské dohody na snížení produkce skleníkových plynů.

 • 21.10.2019: České technické univerzity si vyměňují zkušenosti v oboru ...

  Ve dnech 15. - 16. 10. 2019 navštívil VUT pracovní tým Odboru pro řízení projektů a transfer technologií Rektorátu ČVUT v Praze. Cílem našeho společného setkání bylo prodiskutovat nastavení procesů ochrany duševního vlastnictví, komercializaci poznatků, vedení evidence a vznik spin-off firem. Taktéž jsme se společně zamysleli nad problematikou získávání a plnění dotačních projektů.

 • 27.9.2019: Seminář na míru vašim potřebám

  Odbor transferu technologií nabízí uspořádání vzdělávací akce či kurzu k tématům duševního vlastnictví a jeho ochrany či využití výsledků vznikajících v různých dotovaných výzkumných projektech i mimo ně.

 • 20.9.2019: Kdo o tom rozhoduje?

  Organizační struktura VUT je celkem složitá – máme tu Akademický senát, vedení univerzity, jednotlivé fakulty a další součásti, administrativní centrum Rektorát, různé rady. Každý orgán, každá součást má svoje vymezené kompetence a svěřenou agendu. Jak je to v případě duševního vlastnictví?

více ...