Aktuality

 • 16.8.2019: OTT se seznamuje s transferem znalostí v Helsinkách a Talinu

  Část týmu Odboru transferu technologií se v termínu od 12. – 14. června vydala na zahraniční studijní služební cestu do Helsinek a Talinu. Tuto vzdělávací akci zorganizovali pracovníci Odboru transferu technologií v rámci projektu VUT Příležitost. Studijní cesty se zúčastnili i kolegové z Univerzity Pardubice.

 • 17. 7. 2019 Veřejná nabídka patentového portfolia – výměníky z dutých ...

  VUT zaznamenalo zájem o výhradní licenci k patentovému portfoliu v oblasti Výměníků z dutých vláken, jehož součástí jsou níže uvedené patenty a užitné vzory. V této situaci je VUT povinno učinit veřejnou nabídku licence k tomuto patentovému portfoliu.

 • 17.6.2019: První spin-off na FAST se jmenuje ConWe

  Výzkumníci z FAST založili spin-off, podle nich lze proti suchu a klimatickým změnám bojovat i pomocí vegetačních čistíren odpadních vod.

 • 10.6.2019: Jsme na čísle 600

  Na konci dubna letošního roku nám do systému Apollo přibylo nové zaměstnanecké ohlášení, výjimečné pořadovým číslem 600. Jedná se o vynález týmu z Fakulty stavební, více podrobností vzhledem k připravované patentové přihlášce nemůžeme zveřejnit. Děkujeme vám, vědcům a vynálezcům z VUT, že nám dáváte příležitost pomoci ochránit vaše poznatky a pomoci jim k uplatnění v praxi.

více ...