Aktuality

 • 19.10.2020 Činnost Odboru transferu technologií pokračuje bez ohledu na ...

  Odbor transferu technologií pokračuje ve všech svých aktivitách i za mimořádného stavu, bez ohledu na aktuálně platná omezení.

 • 3.9.2020 Seminář na míru vašim potřebám

  Odbor transferu technologií nabízí uspořádání vzdělávací akce či kurzu k tématům duševního vlastnictví a jeho ochrany, využití výsledků vznikajících v různých dotovaných výzkumných projektech i mimo ně, či o obecných právních otázkách řešení dotovaných projektů.

 • 5.8.2020 Na skok na CTT MU

  V druhé půlce července se v Centru pro transfer technologií (CTT) Masarykovy univerzity konala stáž. Celkově šest členů a členek Odboru transferu technologií Vysokého učení technického nabídky využili a spřátelenou univerzitu navštívili.

 • 27.7.2020 Veřejná nabídka technologie – NANOSELEN jako fungicidní ...

  POSLÁNÍ Dřevokazné houby způsobují řadu problémů ve stavebnictví po celém světě. Vyskytují se tam, kde je vyšší vlhkost, zejména pokud je dřevo v přímém kontaktu s půdou či vodou. Tyto houby patřící nejčastěji mezi basidiomycety, jsou v mnoha případech rezistentní na současné fungicidy. Nejznámější z nich, Serpula lacrymans, je každoročně odpovědná za škody v řádech milionů USD. Je všeobecně známo, že je-li dřevo řádně ošetřeno, zůstává déle „zdravé“ a prodlužuje se významně jeho životnost. Poptávka po kvalitní a vysoce účinné prevenci výskytu dřevokazných hub vzhledem k oblibě dřeva je trvale vysoká.

více ...