19.6.2012: VĚDA iHROU už má své vítěze!

Ve vzdělávacím centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi proběhla 31. května 2012 celostátní soutěž studentských projektů uplatnitelných v praxi VĚDA iHROU za účasti dvanácti studentů ze čtyř vysokých škol, kteří před hodnotící komisí složenou ze šesti zástupců aplikační sféry představili jedenáct projektů z technických oborů.

Na prvním místě se umístil David Vejrych ze Strojní fakulty Technické univerzity
v Liberci. Vystoupil s projektem na téma “Konstrukce pro 3D nanovlákna”. Se svým projektem byl student úspěšný nejen na VĚDĚ iHROU, ale i na univerzitní projektové kampani TUL.

„Jsou za tím čtyři roky práce a těch témat a úhlů pohledu se nabízí opravdu hodně. V Boleslavi jsem se zaměřil na 3D nanovlákna, ale z jiného úhlu než na Studentské vědecké a odborné činnosti. Mluvil jsem o veškerých konstrukcích, které vznikaly po dobu mého doktorského studia ve spolupráci se společností Elmarco a pod vedením mého školitele profesora Ševčíka.“ uvedl vítěz, který si z Mladé Boleslavi odvezl jako hlavní cenu notebook Apple.

Druhé místo získal projekt “Vývoj a stavba závodního vozu pro mezinárodní soutěž Formula Student”. Za TU Brno Racing tým vystoupili Tomáš Guláš a Milan Špičák, kteří studují na Fakultě strojírenského inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Studenti prezentovali konstrukci lehkého závodního vozidla, které bude reprezentovat VUT na mezinároních soutěžích po celé Evropě. Oceněnou formuli si přítomní mohli také prohlédnout.

Třetím oceněným se stal student Vladimír Šandera z Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického, který přítomné seznámil se svým již fungujícím projektem „Na klik“, jenž se zabývá řešením softwarových problémů uživatelů pomocí odborného technického servisu skrze vzdálené připojení.

Pozornost publika i odborné poroty získaly další dva projekty. Jedním byl projekt
studenta Fakulty stavební na VUT v Brně Zdeňka Lišky s názvem „ALTAN, COMBI
house” zabývající se návrhem modulového rodinného domku – COMBI house a konstrukcí promo stánku s víceúčelovým využitím – ALTAN. Dalším pak prezentace Michala Jadrného z Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL „Vývoj univerzálního rozhraní v LabVIEW”, ve které představil plán a následnou realizaci univerzálního rozhraní v LabVIEW s a ukázkou jednotlivých částí programu a jejich funkcí a nárysem možnosti využití tohoto rozhraní pro průmysl.

Dalšími prezentujícími byli Ondřej Kohl z FS TUL, Luboš Nečesal z FAI UTB, Michal Brázda a Peter Janků z téže fakulty, Petr Šohajek a Vladimír Suchánek z DFJP Upa.

Všem oceněným předala manažerka projektu „Systémová podpora spolupráce
zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti výzkumu a vývoje“ hodnotné věcné ceny
v podobě notebooku Apple, či iPadu.

Soutěž VĚDA iHROU vznikla v rámci projektu„Systémová podpora spolupráce
zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti výzkumu a vývoje“, jehož jednou z priorit je právě podpora komunikace mezi studenty a podnikovou sférou. Zároveň soutěž navázala na již uskutečněné Projektové kampaně, které proběhly na čtyřech univerzitách v ČR.

Více informací o soutěži VĚDA iHROU a projektových kampaních najdete zde: www.facebook.com/projektoveKAMPANE

 

 

 


Publikováno: 19.06.2012

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d68870