14.6.2012: ÚTT spouští nový informační portál, který podpoří transfer technologií

Na začátku června spustil Útvar transferu technologií VUT v Brně nový informační portál pro vědce a podniky; www.vutt.cz. Portál už teď přináší zajímavé informace a odtajňuje úspěchy vědců VUT a zároveň poskytuje vyčerpávající informace o možnostech spolupráce a transferech technologií mezi průmyslem a akademickou půdou. Nový portál by měl být místem, kde se zástupce firmy snadno a rychle zorientuje, získá základní informace o možnostech spolupráce s vědeckými ústavy VUT a vejde do prvního kontaktu se zástupci vysoké školy.

Nový informační portál Útvaru transferu technologií (ÚTT) se skládá ze tří důležitých částí. První z nich s názvem „Magazín“ informuje návštěvníky webu o jednotlivých vynálezech, úspěších a zajímavých kooperacích VUT s partnery
z průmyslu. Tato rubrika má spíše informativní charakter a je pravidelně
aktualizována zaměstnanci ÚTT.

Druhou a nejvýznamnější částí nového informačního portálu www.vutt.cz je rubrika s názvem „Nabídka ústavů VUT v Brně“. Tato sekce obsahuje takzvané kompetenční profily ústavů jednotlivých fakult a seznamuje s oblastmi, ve kterých vědci VUT dokážou firmě, prostřednictvím svého know how a technologického vybavení, pomoci. Firma zde získá základní přehled služeb, které odborná pracoviště VUT poskytují.

Třetí sekce s názvem „Transfer technologií“ nabízí informace o Útvaru transferu technologií, a to jako o prvním kontaktním pracovišti VUT, na které by se měla firma se svým požadavkem či návrhem spolupráce obrátit. ÚTT již deset let funguje jako prostředník mezi akademickou obcí a aplikační sférou, mezi vědcem a firmou.
Díky svým dlouholetým zkušenostem dokáže firmy detailně informovat o možnostech spolupráce, najít toho nejvhodnějšího odborníka a ústav a dále dohlížet nad korektností a správným průběhem spolupráce. ÚTT poskytuje i právní ochranu
vynálezů vzniklých na VUT a dohlíží na realizaci spolupráce až do jejího úplného závěru. „Nový informační portál by měl zajistit lepší informovanost firem o možnosti spolupráce s VUT a zároveň informovat o dění v oblasti transferu technologií“ říká Ing. Dagmar Vávrová, vedoucí Útvaru transferu technologií.

Publikováno: 14.06.2012

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d68812