11.6.2015: Brána pro spolupráci s VUT

Internet je první místo, kam se dnešní člověk uchyluje, když hledá informace. Není divu, když jsou tak snadno a rychle dostupné. Kdo nemá prezentaci na webu, jako by nebyl. Ptali jsme se, zda by nešlo využít sílu světové sítě pro naše účely, tedy pro marketing výsledků vědy a výzkumu z VUT v Brně. Odpovědí je portál SpolupráceSvut.

Jako každé pracoviště, i Centrum transferu technologií má vymezený prostor na univerzitním webu, kde jsou uvedeny základní informace o naší činnosti, kontakty a jiné údaje pro zaměstnance a studenty. Tyto stránky jsou ale zaměřené dovnitř univerzity a pro lidi zvenčí poměrně špatně dostupné. Protože chceme efektivně informovat veřejnost a zejména průmyslovou sféru o skvělých výsledcích našich vědců a o možnostech spolupráce, vznikl projekt nezávislého webu pro firmy pod názvem Spolupráce s VUT.

Každá fakulta a ústav má možnost představit své pracoviště, prezentovat obory, ve kterých nabízí služby s přidanou hodnotou, a pochlubit se svým přístrojovým vybavením. Protože výsledky hovoří za vše, každá technologie, která už byla ochráněna patentem, užitným nebo průmyslovým vzorem, je představena formou krátkého článku, kterému by měl porozumět nejen odborník, ale i laická veřejnost. Celý web, včetně všech článků, je dvoujazyčný (EN), protože se vzhledem k velikosti České republiky nemůžeme omezovat pouze na domácí trh.

Sekce „aktuální nabídka“ je určena pro aktivní komercializaci nových technologií. Centrum transferu technologií zde vyvěšuje technologické nabídky s představou další spolupráce, ať již hledáme licenčního partnera nebo partnera pro navazující výzkum. Transparentní zveřejnění nabídky na webu je prvním krokem k zpřístupnění dotovaných výsledků vědy a výzkumu všem za stejných podmínek, jak ukládá zákon.

V případě dotazů po spolupráci se zájemci mohou obrátit na infolinku nebo poslat emailový požadavek přes kontaktní formulář. Navázané kontakty předáváme příslušným vědeckým týmům, které upřesní možnosti další spolupráce, a dále pokračujeme k dojednání konkrétní smlouvy. Když je firma spokojená, může nám dát referenci, čímž se kruh uzavírá.

www.spolupracesvut.cz

Publikováno: 11.06.2015 08:56