10.5.2012: V rámci projektu Inovační vouchery 2012 projevilo 127 partnerů z průmyslu zájem o spolupráci s VUT v Brně

Stejně jako v minulých letech se i tento rok VUT v Brně zapojilo do projektu Inovačních voucherů Jihomoravského kraje. Inovační voucher je určen na nákup znalostí (služeb s vysokou přidanou hodnotou) od brněnských vědecko-výzkumných organizací. Dotace v hodnotě až 100 tisíc korun kryje 75 % hodnoty zakázky, celková výše vyčleněná na tuto formu podpory inovačního podnikání činí letos 4 miliony korun.

Čtvrtá výzva projektu Inovačních voucherů byla uzavřena 2. 5. 2012. I letos je
největší zájem o spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně, které je
poskytovatelem znalosti ve 127 z celkových 180 přijatých žádostí.

Graf 1 (vouchery podle poskytovatele znalosti)

V rámci VUT v Brně zajišťoval koordinaci přípravy žádostí Útvar transferu technologií. Nejvíce žádostí se sešlo z Fakulty stavební a Fakulty strojního inženýrství, překvapivě vysoký počet firem podalo žádost spolu s vědci z Fakulty chemické.

Graf 2 (vouchery podle fakult)

Slavnostní losování se uskuteční ve čtvrtek 17. 5. 2012 od 11:00 na brněnské radnici v Rytířském sále, o jeho výsledku Vás budeme informovat.

Útvar transferu technologií VUT v Brně

Publikováno: 10.05.2012