10.4.2012: Známe finalisty soutěže VIA INVENTOR

V prvním dubnovém týdnu se na čtyřech fakultách VUT v Brně konaly kvalifikační kola herní soutěže VIA INVENTOR, kterou pro studenty a doktorandy VUT připravil a zorganizoval Útvar transferu technologií (ÚTT). Studenti mezi sebou bojovali ve stolní hře VIA INVENTOR, která během dvou hodin herního času prověřila jejich znalosti procesu komercializace vynálezu a ochrany duševního vlastnictví. Z kvalifikačních kol vzešli vítězové, kteří se utkají na finále soutěže 24. 4., kde se hraje o finanční odměny v celkové hodnotě 5 000 Kč.

Snad každý si někdy zahrál stolní hru „Monopoly“ nebo o ní alespoň slyšel. Stejně zábavnou hru vymysleli a zrealizovali pracovníci Útvaru transferu technologií na VUT v Brně, a aby toho nebylo málo, rovnou v jejím hraní uspořádali soutěž. „Chtěli jsme zábavnou formou seznámit studenty a doktorandy VUT s praktickými znalostmi procesu komercializace vynálezu a ochrany duševního vlastnictví. Díky těmto informacím mohou jednou správně postupovat při právní ochraně svého díla a neudělat tak chybu, která by pro jejich vynález mohla mít nezvratné důsledky“ říká vedoucí ÚTT Ing. Dagmar Vávrová.

Kvalifikační kola soutěže VIA INVENTOR proběhla na fakultách FEKT, FSI, FCH a FAST. Registrace proběhla v místě konání a celkově se kvalifikačních kol zúčastnilo více než 40 hráčů. Všichni zúčastnění měli 2 hodiny na to, získat co nejvíce bodů. Na konci časového limitu se bodový stav hráčů vyhodnotil a na světě byla známa jména finalistů:

FSI – Radek Zahradník

FAST – Ing. Ondřej Berka, Bc. Tomáš Bína

FEKT – Ing. Martin Buršík

FCH – Ing. Jiří Másilko, Ing. Martin Repka, Ing. Miroslava Zichová

Finálové kolo se bude konat 24. 4. v rámci tiskové konference ÚTT za stejných pravidel jako kvalifikace. První tři nejlépe umístění fináloví hráči získají finanční odměnu - 1. místo – 3 000 Kč, 2. místo – 1 500 Kč, 3. místo – 500 Kč.

Celkového vítěze Vám slavnostně představíme na konci dubna v krátkém rozhovoru.

Publikováno: 10.04.2012

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d66235