• Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

ŽIVOT NA VUT

Univerzita s tradicí

Dne 19. září 1899 rakouský císař a uherský král František Josef I. podepsal dekret o založení české vysoké školy technické v Brně.

Byla první českou vysokou školou na Moravě. Univerzita začínala se čtyřmi profesory a 47 posluchači a po více než 110 letech dospěla do pozice mezinárodně uznávané vzdělávací instituce, která nabízí současné špičkové vědecké
a odborné znalosti na osmi fakultách a Ústavu soudního inženýrství v široké škále oborů od technických, přírodovědných, přes ekonomické až po umělecké.

World University Ranking

Dle prestižního mezinárodního hodnocení každoročně sestavovaného společností QS Quacquarelli Symonds Limited se VUT v Brně již několik let řadí mezi nejlepší světové univerzity. V roce 2013 se univerzita umístila na 101.-150. pozici v kategorii Civil Engineering.

Prestižní ocenění ECTS Label a DS Label

Vysoké učení technické v Brně získalo prestižní certifikáty Evropské komise ECTS Label a DS Label na období 2009–2016 jako ocenění kvality vysokoškolské instituce.

Certifikát ECTS Label získalo VUT v Brně jako jedna ze dvou českých univerzit. Je oceněním za správnou implementaci kreditového systému ve všech bakalářských a magisterských programech v návaznosti na realizaci cílů Boloňského procesu. Certifikát DS Label získalo VUT v Brně jako ocenění  za správné bezplatné udílení dodatku k diplomu všem absolventům. Certifikáty osvědčují, že VUT v Brně splňuje náročná kritéria Evropské unie v oblasti vysokoškolského vzdělávání. Oba certifikáty přispívají výraznou měrou k rozšíření mobility a tím i internacionalizaci univerzity.

VUT v Brně má v současné době 23 tisíc studentů a nabízí studentům studium na 8 fakultách a 2 vysokoškolských ústavech:

Život na VUT

Život na VUT

Kontakt
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz

Virtuální prohlídka

IČ 00216305
DIČ CZ00216305

datová schránka: yb9j9by 
BUT at Facebooku BUT at Twitter BUT at Youtube