Cena Wernera von Siemense za rok 2023 nejlepším studentům, mladým vědcům a pedagogům

Získané vyznamenání
Cena Wernera von Siemense
Vyznamenání bylo uděleno
v roce 2024
Veronika Kamenská získala ocenění za překonání překážek při studiu udělované v rámci Ceny Wernera von Siemense. Veronika trpí zrakovou vadou, která ji omezuje při čtení běžného textu a práci s mikroskopickou technikou. Jde o vrozenou zrakovou vadu, která se v posledních třech letech výrazně zhoršuje. Vedle toho se potýká se specifickými poruchami učení, což jí znesnadňuje jak čtení, tak psaní. V období dospívání se u Veroniky Kamenské navíc rozvinulo psychické onemocnění, projevující se depresemi a úzkostmi. I přes tyto překážky Veronika Kamenská úspěšně dokončila inženýrské studium programu Biomedicínské inženýrství a bioinformatika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií, kde obhájila diplomovou práci s názvem Využití bezheslové autentizace k identifikaci studenta ve výuce.

Odpovědnost: Miroslav Lapčík