Detail publikace

Teorie rychlé variace na časových škálách s aplikacemi do dynamických rovnic

VÍTOVEC, J.

Originální název

Theory of rapid variation on time scales with applications to dynamic equations

Český název

Teorie rychlé variace na časových škálách s aplikacemi do dynamických rovnic

Anglický název

Theory of rapid variation on time scales with applications to dynamic equations

Typ

článek v časopise

Jazyk

en

Originální abstrakt

First, we introduce two definitions of rapid variation on time scales. We will study their properties and then show the relation between them. Second, we establish necessary and sufficient conditions for all positive solutions of the second order half-linear dynamic equations on time scales to be rapidly varying.

Český abstrakt

Nejprve představíme dvě definice pro rychlou variaci na časových škálách. Budeme studovat jejich vlastnosti a potom ukážeme vztah mezi nimi. Potom uvedeme nutné a postačující podmínky, aby kladná řešení pololineární dynamické rovnice druhého řádu byla rychle se měnící.

Anglický abstrakt

First, we introduce two definitions of rapid variation on time scales. We will study their properties and then show the relation between them. Second, we establish necessary and sufficient conditions for all positive solutions of the second order half-linear dynamic equations on time scales to be rapidly varying.

Klíčová slova

Rychle se měnící funkce; Rychle se měnící posloupnosti; Karamatovy funkce; Časová škála; Dynamická rovnice druhého řádu.

Rok RIV

2010

Vydáno

10.11.2010

Strany od

263

Strany do

284

Strany počet

22

BibTex


@article{BUT50519,
  author="Jiří {Vítovec}",
  title="Theory of rapid variation on time scales with applications to dynamic equations",
  annote="First, we introduce two definitions of rapid variation on time scales. We will study their properties and then show the relation between them. Second, we establish necessary and sufficient conditions for all positive solutions of the second order half-linear dynamic equations on time scales to be rapidly varying.",
  chapter="50519",
  journal="Archivum Mathematicum",
  number="4",
  volume="46 (2010)",
  year="2010",
  month="november",
  pages="263--284",
  type="journal article"
}