• Volba rektora

Studijní pobyty studentů

I. Dokumenty ke stažení

II. OBECNÉ INFORMACE

Cílem studijního pobytu Erasmus+ je umožnit studentům všech typů studia absolvovat část svého studijního programu nebo zpracování diplomové práce či projektu na zahraniční univerzitě a seznámit se s kulturou, jazykem a systémem vzdělání v jiných zemích.

Zapojené země:

• 28 zemí EU
  • 3 země ESVO (Švýcarsko do odvolání vyloučeno z programových zemí)
  • kandidátské země Turecko a Býv. jugoslávská republika Makedonie
  • studijní pobyt se realizuje na základě podepsané inter-institucionální smlouvy mezi VUT v Brně a partnerskou univerzitou
  • obě zapojené univerzity musí mít přidělený Erasmus Charter for Higher Education a Erasmus ID kód

Erasmus ID VUT: CZ BRNO01

III. PODMÍNKY ÚČASTI

Souhrnně viz:

Pravidla pro studijní pobyty programu Erasmus+

IV. ADMINISTRATIVNÍ POSTUP

Před pobytem

• FAKULTA
      • odešle na hostující instituci oficiální potvrzení nominace studenta
    • STUDENT
      • podává přihlášku hostující instituci (papírovou či online dle zvyklosti školy)
      • získá akceptační dopis (povinné náležitosti akceptačního dopisu viz snímek č. 9 prezentace)
      • sestaví studijní smlouvu (Learning Agreement) na formuláři VUT nebo formálně shodný ekvivalent, zajistí podpis obou zúčastněných institucí, v minimální kreditové hodnotě dle Pravidel pro studijní pobyty Erasmus+ a Směrnice rektora č. 1/2016.
      • zajistí včasný zápis do akademického roku ročníku, v němž má studijní pobyt realizovat.
      • zajistí zadání bankovního účtu do informačního systému, není-li zadán, příp. chce-li jej student změnit (postup viz FAQ)
      • osobně navštíví Odbor zahraničních vztahů Rektorátu VUT za účelem podepsání účastnické smlouvy.
      • vyplní online test z jazyka pobytu uvedeného ve studijní smlouvě v systému Online Linguistic Support (OLS)

Během pobytu

Po návratu

• STUDENT
      • odevzdá na Odbor zahraničních vztahů Rektorát VUT v Brně do 15 dní originál Potvrzení o délce studijního pobytu v zahraničí (Confirmation of Erasmus+ study period) - rozhodující pro určení výše grantu, příp. vrácení odpovídající částky. V datech určujících začátek a konec pobytu nesmí být přepisováno ani škrtáno
      • odevzdá výpis známek (Transcript of Records, Datenabschrift, Relevé de notes) tzn. přehledu dosažených výsledků na zahraniční instituci v termínu do 45 dní po skončení studijního pobytu, a to:
        • originál, případně kopii (dle požadavku) své fakultě
        • kopii Odboru zahraničních vztahů Rektorát VUT v Brně
          • je nutná shoda ToR s Learning Agreementem a jeho změnami, v případě nesrovnalosti dodatečné doložení jen navštěvovaných/nedokončených kurzů, příp. ekvivalentní vysvětlení
      • vyplní závěrečnou zprávu (EU Survey), k čemuž obdrží výzvu na kontaktní e-mail a to do 15 dní od doručení výzvy
      • vyplní závěrečný test z jazyka v systému OLS bez zbytečného odkladu po automatické výzvě cca v polovině posledního měsíce pobytu
      • podá žádost o uznání výsledků zahraničního studia do 30 dní od získání výpisu známek
    • FAKULTA
      • vyřídí žádost o uznání dle Směrnice rektora č. 1/2016 a vydá Potvrzení o uznání části vzdělání absolovovaného v zahraničí (Proof of Recognition)

V. FINANCOVÁNÍ pobytu

• STUDENT
    • Přesnou výši přidělené finanční podpory lze vypočítat pomocí kalkulačky délky pobytu a grantu.
    • Finanční podpora je pouze příspěvkem a zpravidla nepokryje veškeré náklady - předpokládá se finanční spoluúčast studenta.

VI. Prodloužení POBYTU

• STUDENT
      • může ze studijních důvodů požádat o prodloužení stáže podáním Žádosti o prodloužení stáže.
      • oboustranně potvrzenou žádost dodá nejpozději 30 dní před koncem stávající smlouvy Odboru zahraničních vztahů

• OZV
      • v závislosti na rozpočtu pro daný akademický rok posoudí možnost žádosti vyhovět a případně vystaví dodatek k účastnické smlouvě

VII. DALŠÍ PŘÍSPĚVKY