Aktuality

  • 28.5.2015: VUT v Brně opět slaví úspěch s JIC inovačními vouchery

    Dne 26.5.2015 se za přítomnosti notáře uskutečnilo losování nových příjemců JIC inovačních voucherů. I letos získalo VUT v Brně prvenství mezi všemi zúčastněnými poskytovateli znalostí. V konkurenci šestnácti výzkumných institucí připadlo naší univerzitě 58% vylosovaných žádostí.

  • 6.5.2015: VUT nejvyhledávanějším poskytovatelem znalostí v rámci JIC ...

    VUT je u firem Jihomoravského kraje tradičně oblíbeným partnerem pro smluvní výzkum, ať již z důvodu široké škály technických oborů, kterými se zabýváme, nebo díky dlouholeté tradici spolupráce akademiků s průmyslovou sférou. Letošní statistiky podaných žádostí o JIC vouchery ale přesto překvapily.

  • 4.5.2015: Manažeři transferu technologií

    Součástí týmu CTT jsou manažeři transferu technologií, kteří fungují jako styčný bod mezi jednotlivými fakultami a průmyslovou sférou. Navenek zastupují univerzitu a její know-how v oblasti vědy a výzkumu, umí propojit poptávku firem s těmi správnými vědeckými týmy a hledat komerční uplatnění pro nově vytvořené vynálezy a technologie. Směrem dovnitř jsou partnery zaměstnancům VUT a pomáhají v celém procesu komercializace jejich výsledků.

  • 24.4.2015: Zlatá medaile IBF 2015 putuje na Fakultu stavební VUT v Brně

    Již tradičně byla v rámci Stavebního veletrhu Brno udělena ocenění pro nejlepší vystavované exponáty. Letos si cenu Zlatá medaile IBF 2015 v kategorii „Energeticky úsporné stavění“ odnesl vynález doc. Ostrého z Ústavu pozemního stavitelství, nazvaný „Chytrá stěna“.

  • 14.4.2015: Projekt VUT Molekulární biotechnologie postoupil do další fáze

    Do fáze Příprava komercializace postoupily dvě individuální aktivity realizované v rámci projektu VUT Molekulární biotechnologie. První aktivitou je „Fluorescenční mikroskop s vysokým rozlišením pro molekulární biologii a medicínu“, druhou pak „Nanopotenciostat jako progresivní biotechnologie pro medicínu“.

  • 27.2.2015: Získejte až 100 tisíc na práci výzkumníků pro vaši firmu

    Máte firmu se sídlem nebo provozovnou v Jihomoravském kraji? Vyberte si výzkumníky, nechte si od nich navrhnout řešení toho, co vás ve firmě pálí, a JIC vám výsledek proplatí až do výše 100 000 korun. Od 11. března totiž startuje další ročník oblíbených JIC voucherů.

  • 16.2.2015: Výroční zpráva za rok 2014

    Jak se nám dařilo poskytovat podporu vědcům z VUT a jejich vynálezům v uplynulém roce, se můžete dočíst ve výroční zprávě za rok 2014. Děkujeme za spolupráci.

  • 11.2.2015: Jak na software?

    Můžeme jej vykázat do RIV...někdy i patentovat...a rozhodně licencovat.

  • 10.2.2015: Představení technologií VUT - Oční skener

    "Chtěl jsem před pár lety koupit pro studenty do školní laboratoře zařízení na biometrii sítnice oka, zjistil jsem ale, že takové ve světě nejde sehnat. Prostě jsem ho na trhu neobjevil,“ konstatuje Martin Drahanský, vedoucí výzkumného týmu z FIT. Tehdy se zrodil nápad, jehož výsledkem bude už na jaře letošního roku špičkové zařízení, které bude umět snímat a rozpoznávat zároveň sítnici i duhovku.

  • 10.2.2015: Představení technologií VUT - Chytrá stěna

    Jmenuje se chytrá stěna a přitom to vlastně není stěna. Alespoň to tvrdí její hlavní tvůrce, Milan Ostrý, akademický pracovník z Fakulty stavební. Chytrou stěnu začal vyvíjet jeho tým zhruba před pěti lety. Letos už se funkční vzorek představil na několika odborných stavebních i strojírenských výstavách a dokonce se připravuje první aplikace v praxi, byť poněkud netypická.

  • 10.2.2015: Představení technologií VUT - Filtrační jednotka

    Když je firma nucena změnit technologii čistění plynů, které vypouští při své produkci do ovzduší, je to sázka do loterie. Projektant navrhne to správné zařízení, které odstraní z plynů všechny polutanty škodící životnímu prostředí a firma bude plnit své emisní limity. Nebo se rozhodne pro sice skvělou, funkční technologii, ale zbytečně ji předimenzuje, takže firma zaplatí daleko více, než by bylo zapotřebí. Nebo zařízení buď nebude dobře fungovat, či si vyžádá vysoké provozní náklady. Vědecký tým Davida Jechy z Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně ví, jak podobnému lapsu zabránit.

  • 10.2.2015: Představení technologií VUT: Dvoupalivový hořák

    Laboratoř ústavu procesního a ekologického inženýrství je zrovna plná kanystrů s použitým fritovacím olejem. Přijely až z Číny. Podivná zásilka má velmi dobrý důvod - vědecký tým Pavla Skryji z Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně totiž bude zkoumat, jak olej využít jako palivo do průmyslových hořáků.

  • 19.1.2015: Technologie z VUT mají komerční uplatnění

    Začátek nového roku je časem bilancování, ukládání předsevzetí a především vzájemného přání všeho dobrého do budoucích dnů. A co jiného popřát VUT v Brně do roku 2015, než aby i nadále úspěšně pokračovalo v navazování spolupráce s firmami, které mají zájem o unikátní technologie vyvinuté našimi vědci. Už nyní má za sebou univerzita na poli komercializace řadu skvělých výsledků. Za všechny nadějné technologie jmenujme způsob produkce PHA bioplastu z použitého fritovacího oleje, který byl vyvinut týmem docentky Márové z Centra materiálového výzkumu Fakulty chemické.

  • 9.1.2014: Změny v ohlašování nových vynálezů do Apolla

    Se vstupem do nového roku jsme pro vás připravili změny v elektronickém ohlašování zaměstnaneckých vynálezů v systému APOLLO. Zadávání informací bude rychlejší a uživatelsky příjemnější. Další připravená usnadnění chystáme spustit v nejbližší době.

  • 17.12.2014: Transfer technologií a my

    Co obnáší transfer technologií? Jak naši společnost inovace ovlivňují? Proč uspějí jen některé nápady a jak jsou dále využitelné v praxi? Odpovědi naleznete v následujícím příspěvku.

Strana 7/13«1...45678910...13»