12. února 2020 Vyzkoušejte službu, která Vám pomůže zkontrolovat chystaný článek ještě před tím, než ho pošlete do recenzního řízení.
13. ledna 2020 Pro uživatele z VUT byly zpřístupněny 3 nové odborné databáze a zakoupeny další elektronické knihy na platformách ProQuest Ebook Central a Taylor&Francis
16. dubna 2019 Národní technická knihovna zakoupila ze svých finančních zdrojů kolekce e-knih od čtyř významných vydavatelů. Zakoupené kolekce budou dostupné nejen pro NTK, ale všem členům, kteří v rámci konsorcií nakoupili pro své instituce kolekce elektronických časopisů od těchto vydavatelů, tedy i na VUT.
8. dubna 2019 Zveme Vás na interaktivní přednášku o IEEE Xplore Digital Library, která se bude konat ve středu 24. dubna od 10 hodin v místnosti T 215 na FEKT VUT v Brně (Technická 8).
16. března 2019 IDEA, akademický think tank při CERGE-EI, spustila novou internetovou aplikaci, která vědcům pomůže usnadnit orientaci ve světě vědeckých časopisů!
27. února 2019 Prestižní časopisy jsou pro vás nově dostupné, samozřejmostí je přístup i do obsahu starších čísel.
14. února 2019 Zveme Vás na školení a praktickou ukázku práce s InCites.
17. ledna 2019 Analytický nástroj, který provádí analýzy produktivity, dopadu vědeckých výstupů a benchmarking pomocí kvantitativních ukazatelů pro strategické rozhodování, je nově dostupný na VUT!
17. ledna 2019 Přinášíme dobrou zprávu pro vědce a studenty v oboru strojního inženýrství. Od nového roku je pro VUT přístupná databáze ASME!
17. ledna 2019 V databázi ProQuest Ebook Central a Taylor and Francis jsou nově dostupné elektronické knihy zejména z oboru IT, ale i jiných oborů. Knihy byly vybrány na základě požadavků, statistiky využití, ale také doporučené literatury pro studenty doktorské studia.
16. ledna 2019 I v roce 2019 můžete žádat o dotaci na publikování formou otevřeného přístupu ve Fondu Open Access. Pozor na nové podmínky, které musí časopisy splňovat.
7. ledna 2019 Ve pondělí 28. ledna se na Fakultě podnikatelské uskuteční seminář Průvodce databází Emerald a publikováním v odborných časopisech, kterým provede Radka Křivánková, Business Manager ve společnost Emerald Group Publishing.
20. listopadu 2018 Producenti databáze Web of Science zvou na sérii tří webinářů vedených v českém a slovenském jazyce.
13. listopadu 2018 Vzhledem k dlouhodobému nízkému využití databáze Safari jsme se rozhodli nepředplácet databázi na další roky. Přístup do databáze bude ukončen k 31. prosinci 2018.
12. října 2018 Producenti databáze Web of Science zvou na sérii tří webinářů vedených v českém a slovenském jazyce.
Strana 6/7«1...34567»