Detail publikace

Znázornění variability srdečního rytmu

DRKOŠOVÁ, A. KOZUMPLÍK, J.

Originální název

Znázornenie variability srdcového rytmu

Český název

Znázornění variability srdečního rytmu

Anglický název

Representation of heart rate variability

Typ

článek v časopise

Jazyk

sk

Originální abstrakt

Variabilita srdcového rytmu predstavuje neinvazívny indikátor funkcie autonómneho nervového systému, problémom je ale spôsob jej znázornenia bez straty relevantnej informácie. V článku je uvedených a porovnaných niekoľko najznámejších metód pomocou priebehu získaného IPFM (Integral Pulse Frequency modulation) generátorom. Z nich ako najlepšie sa ukazujú signál srdcového časovania (heart timing signal) a dolnou priepusťou filtrovaná séria udalostí (lowpass filtered event series).

Český abstrakt

Variabilita srdečního rytmu představuje neinvazívní indikátor funkce autonomního nervového systému, problémem je ale způsob jejího znázornění bez strat relevantní informace. V článku je uvedeno a porovnáno několik nejznámějších metod pomocí průběhu získaného IPFM (Integral Pulse Frequency modulation) generátorem. Z nich jako nejlepší se ukazují signál srdečního časováni (heart timing signal) a dolní přepusti filtrovaná série události (lowpass filtered event series).

Anglický abstrakt

Heart rate variability is a noninvasive indicator of the function of autonomic nervous system, the problem is its representation without loss of relevant information. In this paper are listed and compared some of the most known methods by using the signal obtained from the IPFM (Integral Pulse Frequency modulation) generator. From them best results are obtained by the heart timing signal and the lowpass filtered event series.

Klíčová slova

variabilita srdečního rytmu, porovnáni metod, IPFM, signál srdečního časováni, dolní přepusti filtrovaná série události

Rok RIV

2013

Vydáno

20.03.2013

Strany od

18-1

Strany do

18-6

Strany počet

6

BibTex


@article{BUT98525,
  author="Alena {Kubičková} and Jiří {Kozumplík}",
  title="Znázornenie variability srdcového rytmu",
  annote="Variabilita srdcového rytmu predstavuje neinvazívny indikátor funkcie autonómneho nervového systému, problémom je ale spôsob jej znázornenia bez straty relevantnej informácie. V článku je uvedených a porovnaných niekoľko najznámejších metód pomocou priebehu získaného IPFM (Integral Pulse Frequency modulation) generátorom. Z nich ako najlepšie sa ukazujú signál srdcového časovania (heart timing signal) a dolnou priepusťou filtrovaná séria udalostí (lowpass filtered event series).",
  chapter="98525",
  number="18",
  volume="2013",
  year="2013",
  month="march",
  pages="18-1--18-6",
  type="journal article"
}