• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Novinky v elektronických zdrojích

Nová databáze Orbis Europe

Studenti a zaměstnanci VUT mají nově k dispozici přístup do Orbis Europe, která plně nahrazuje databázi Amadeus. Více informací o nové databázi včetně odkazu na přístup najdete zde: https://www.vutbr.cz/uk/eiz/databaze/orbis

Writefull

V termínu od 1. do 30. listopadu máte možnost vyzkoušet nástroj, který Vám pomůže s korekturou textů v angličtině. Writefull je určen především vědeckým pracovníkům a studentům, kteří píší a publikují odborné texty v angličtině, ačkoliv nejsou rodilými mluvčími.

V příloze „Návod Writefull for Word“ najdete podrobný návod k instalaci a jak začít nástroj používat. V příloze „Zahajovací balíček VUT“ jsou pak popsány jednotlivé funkce a jak je používat.

Webinář Writefull

Abyste mohli nástroj maximálně vyzkoušet, přihlaste se na webinář Writefull: vypilujte své odborné texty v angličtině, který proběhne 2. 11. od 15:00 hod., a na němž tento nástroj představí sami jeho tvůrci. Webinář proběhne v angličtině. Zájemci o webinář se mohou registrovat na tomto odkazu https://www.aip.cz/seminare/598-writefull-vypilujte-sve-odborne-texty-v-anglictine/, kde je uveden i stručný popis nástroje.

Zkušební přístup k e-knihám MIT Press

Trial je nastaven do 30. 11. 2020. Více informací o databázi najdete v příloze.

Přístup funguje pouze v počítačové síti VUT nebo přes VPN zde: https://direct.mit.edu/books

Zkušební přístup k časopisu Proceeding of the National Academy of Sciences (PNAS)

Zkušební přístup je nastaven do 30. 11. 2020. Více informací o databázi najdete na informačním letáku v příloze.

Přístup funguje pouze v počítačové síti VUT nebo přes VPN zde: https://www.pnas.org/

Využít můžete také vzdálené připojení přes Shibboleth: Log in (vpravo nahoře) => Sekce Log in through your institution, odkaz “via Institution” => Location: Czech (eduID.cz) => Institution: VUT

26.01.2021 20:45:31
php 0.12s, sql 0.12s
shreck3, cdbx1