• Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Výstaviště hostilo největší brněnský ples – Vánoční ples VUT

Přes 3 000 hostů zavítalo na páteční Vánoční ples VUT, který zorganizovali studenti největší technické univerzity v republice. Po sedmileté pauze se loni podařilo obnovit tradici celouniverzitního plesu VUT. Počet hostů se ovšem oproti loňsku téměř zdvojnásobil, akci tak bylo nutné přesunout do největší kryté výstavní haly ve střední Evropě. Ples brněnské techniky se uskutečnil v pátek 2. prosince v hale P na brněnském výstavišti.

„Hlavní kouzlo je v tom, že skoro vše dělají sami studenti: architekt z Fakulty stavební nám navrhl výzdobu a světelný design, studenti z Fakulty podnikatelské oslovovali sponzory a student z FEKT nám pomáhal řešit přípojky a elektrické rozvody. Se studenty audioinženýrství jsme zase konzultovali zvukovou stránku,“ popsal rozdělení úkolů jeden z hlavních organizátorů Tomáš Mejzlík.

Vánoční ples VUT na brněnském výstavišti | Autor: Igor Šefr

Do příprav plesu bylo zapojeno přes 60 studentů ze všech fakult VUT, část z nich pak prošla i školením na projektový management, aby dokázali takto rozsáhnou akci uspořádat. Co ale všechny mile překvapilo, byl enormní zájem o vstupenky. „Jen za prvních 30 hodin od spuštění on-line prodeje, jsme prodali 1 800 lístků. Navíc ze začátku spadly servery, po čtyřech hodinách se je podařilo nahodit a od 0:20 do 1:20 se za tuto jednu hodinu v noci prodalo 700 vstupenek,“ zavzpomínal na listopadové zahájení prodeje Mejzlík.

S přípravou tohoto největšího brněnského plesu se začalo už loni v prosinci, bezprostředně po konci předchozího ročníku. Organizátoři se nakonec rozhodli akci přesunout z Boby centra do areálu BVV. „Na návrhu interiéru jsem pracoval s týmem studentů architektury z Fakulty stavební. Měli jsme přání, aby na Vánočním plese VUT sněžilo, proto jsme do prostoru 12 metrů vysoké výstavní haly zavěsili dvoumetrové vločky, které navrhli přímo naši studenti. V soutěžním hlasování se vybralo celkem pět návrhů, jejichž autoři dostali vstupenky zdarma. Materiál na výrobu, tedy 500 m2 polystyrenu, jsme pak dostali jen za nákupní cenu. Na Ústavu konstruování FSI nám pomáhali s výrobou vloček, která probíhala z části na laserové řezačce a také ručně pomocí odporového drátu v rámci několika workshopů. Zapojili jsme také studenty elektrotechniky, kteří nám vyrobili 5 metrů vysoký svítící nápis VUT,“ doplnil autor návrhu interiéru Jan Machát.

Předtančení se ujal student Fakulty podnikatelské Radim Stupka | Autor: Igor Šefr

Organizace takto rozsáhlé společenské akce je pro studenty VUT především zkušenost. „Všechno se snažíme dokumentovat, aby to následně mohli převzít zase další studenti. Nejde nám jen o jednorázovou akci, chceme vybudovat tradiční společenskou událost. Proto už teď máme v týmu i studenty z druhého ročníku, kteří mohou v přípravách pokračovat i v dalších letech,“ okomentoval složení týmu Mejzlík. Součástí doprovodného programu byla i networkingová zóna s úspěšnými absolventy VUT, kteří se podělili o své zkušenosti ze světa podnikání. Teplý catering na plese zajistily vysokoškolské menzy, nabídku baru pak dodala společnost, kterou založili absolventi brněnské techniky.

„Studenti se mohli podílet přímo na organizaci plesu prostřednictvím sociálních sítí – vybírali jídlo, ceny i program. Tak jsme si alespoň mohli být jistí, že to skutečně děláme pro ně. Základní myšlenkou tohoto plesu je, že chceme společně oslavit fakt, že studujeme na skvělé univerzitě, a to bez rozdílu fakult nebo oborů,“ uzavřela další členka hlavního organizačního týmu Anna Kruljacová.

Exkluzivním partnerem Vánočního plesu VUT je společnost IBM.

Autor: Igor Šefr


Publikováno: 03.12.2016 10:00

Zkrácený odkaz: https://www.vutbr.cz/f19527/d130655

Kontakt
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz

Virtuální prohlídka

IČ 00216305
DIČ CZ00216305

datová schránka: yb9j9by 
BUT at Facebooku BUT at Twitter BUT at Youtube

Videoarchiv
Nejsem idol