• JobChallenge 2017
  • Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Strojařské schody: Na zdolání 18 pater stačilo nejrychlejšímu 88 vteřin

Bezmála 150 jednotlivců a 50 štafet se postavilo na start legendárního závodu Strojařské schody. Letošní 14. ročník závodu na Fakultě strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně navázal na tradici, kterou přerušila náročná rekonstrukce 74 metrů vysoké budovy A1. Všech 18 pater se nejrychleji podařilo zdolat studentovi bakalářského studijního programu Strojírenství Ondřeji Piňosovi v čase 1:28,36.

Celkem 362 schodů čekalo na účastníky legendárního závodu v nejvyšší univerzitní budově v Brně. Vítězem v kategorii mužů a zároveň absolutním vítězem závodu se stal domácí student FSI Ondřej Piňos s časem 1:28,36. Nejrychlejší čas mezi ženami zaběhla v extrémním závodu Vanda Hošeková – časomíra se zastavila na čase 2:11,41.

Od suterénu do nejvyššího 18. patra čekalo na běžce 362 schodů | Autor: Igor Šefr

Mezi štafetami zazářila studentská štafeta s názvem Fajní Kaři!, která schody vyběhla za 74 vteřin, v kategorii matadorských štafet, kam patří akademici, ale také zástupci firem, zvítězila štafeta Energie z Energetického ústavu FSI s časem 77 vteřin. Strojařské schody vůbec poprvé čítaly 18 pater, a tak jsou všechny výsledky vítězů kategorií zároveň rekordy, které budou moct závodníci překonávat v dalších letech.

Závod se na fakultě konal poprvé po pěti letech. Tradici strojařského závodu přerušila rekonstrukce výškové budovy A1. „Strojařské schody byly vždycky výjimečnou akcí, která dokázala spojit studenty nejen z Fakulty strojního inženýrství, ale z celého VUT i dalších brněnských univerzit. Domluvili jsme se proto s vedením fakulty, že bychom závod zkusili znovu uspořádat. Rekordní počet závodníků ukázal, že nejsme sami, komu klání chybělo,“ řekla za pořadatele závodu ze Studentské komory Akademického senátu FSI VUT v Brně Tereza Konečná.

Rektor VUT Petr Štěpánek (vpravo) předává VIP štafetu kvestorovi Ladislavu Janíčkovi | Autor: Igor Šefr

Znovuobnovený závod přilákal na start také nejvyšší vedení univerzity ve složení rektor VUT Petr Štěpánek, kvestor Ladislav Janíček, prorektor pro studium Miroslav Doupovec a prorektor pro rozvoj vědecké a výzkumné činnosti Lubomír Grmela. Sportovní výzvy se nezalekli ani další zástupci akademické obce. Vedení pořadatelské fakulty ve štafetě reprezentoval děkan Jaroslav Katolický, tajemník Petr Tesař a proděkani. Svoje zástupce do klání vyslalo i NETME Centre, výzkumné a vývojové centrum FSI, a zúčastnili se také kandidáti VUT na krále a královnu letošního ročníku Majálesu nebo reprezentanti strojírenských firem.

Organizátoři ze Studentské komory věří, že se jim znovuobnovenou tradici podaří do budoucna udržet. Závod chtějí pořádat vždy na jaře.

Kompletní výsledky štafet najdete na webu závodu: https://www.fme.vutbr.cz/schody/

V cíli si spousta závodníků sáhla na dno | Autor: Igor Šefr


Publikováno: 18.04.2017 17:00

Zkrácený odkaz: https://www.vutbr.cz/f19527/d139904

Kontakt
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz

Virtuální prohlídka

IČ 00216305
DIČ CZ00216305

datová schránka: yb9j9by 
BUT at Facebooku BUT at Twitter BUT at Youtube

Videoarchiv
Nejsem idol