• Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Nositel Nobelovy ceny Claude Cohen-Tannoudji přednášel studentům

Profesor Claude Cohen-Tannoudji, držitel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1997, navštívil Vysoké učení technické v Brně, největší technickou univerzitu v České republice. Na univerzitě se setkal se studenty a pedagogy, aby je inspiroval do dalšího studia a vědeckého bádání. Jeho návštěvu uspořádala společnost Honeywell v rámci programu Honeywell Initiative for Science & Engineering (HISE).

Claude Cohen-Tannoudji je profesor atomové a molekulární fyziky na pařížské Collège de France. V roce 1997 získal Nobelovu cenu společně s kolegy Williamem Phillipsem a Stevenem Chu za vývoj metod chlazení a chytání atomů laserovým světlem.

Získal také celou řadu ocenění, jako např.: medaili Thomase Younga a Cenu Institutu fyziky, Ocenění Lilienfeld od Americké fyzikální společnosti, Cenu Charlese Townese Americké společnosti optiky, Cenu Harvey z kategorie Vědy a technologie Izraelského technologického institutu, Cenu Quantum Electronics od Evropské fyzikální společnosti či zlatou medaili od Centre National de la Recherche Scientifique.

Cohen-Tannoudji leading a lecture for students in prof. Brauner's Auditorium | Autor: Igor Šefr

Profesor Cohen-Tannoudji patří mezi 25 nositelů Nobelovy ceny, jejichž přednášky na univerzitách zajišťuje Honeywell již od roku 2006. Letošní návštěva nositele Nobelovy ceny na VUT v Brně je celkově čtvrtá v pořadí, ale třetí, která je organizovaná v rámci programu HISE.

„Máte spoustu možností, kterým směrem se ve své kariéře vydáte,” prohlásil Claude Cohen-Tannoudji k publiku. „Podívejte se na své dosavadní úspěchy a zaměřte se na dosažení svých ambiciózních cílů, o kterých si možná myslíte, že jsou nedosažitelné. Pokud to uděláte, máte šanci uspět.”

„Naše spolupráce se společností Honeywell pomáhá studentům v přechodu mezi akademickým prostředím a profesním zaměřením,” řekl rektor VUT Petr Štěpánek. „Věříme, že když umožníme studentům učit se od nositele Nobelovy ceny a diskutovat se zaměstnanci společnosti Honeywell, povzbudíme je a inspirujeme je k tomu, aby se stali budoucími úspěšnými vědci a odborníky v oblasti vědeckého a technologického vývoje.“

French physician visited CEITEC BUT | Autor: Igor Šefr

„Vyvíjíme a vyrábíme špičkové technologie se základním posláním: hledat nové cesty, jak svět kolem nás učinit bezpečnějším, a přinášet energeticky úsporná řešení pro pohodlnější život,” řekl Jiří Tomíček, viceprezident a generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solutions (HTS) Česká republika. „Programy, jakým je např. HISE, umožňují studentům seznámit se osobně s významnými osobnostmi z oblasti vědy a výzkumu, a tím je inspirovat k rozvoji kariéry v technických oborech, které řeší globální výzvy, jimž bude lidstvo v blízké budoucnosti čelit.”

BUT Rector met Prof. Cohen-Tannoudji and his wife | Autor: Igor Šefr

Tiskovou zprávu pro společnost Honeywell připravila PR agentura Ogilvy.


Publikováno: 08.12.2016 17:00

Zkrácený odkaz: https://www.vutbr.cz/f19527/d131069

Kontakt
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz

Virtuální prohlídka

IČ 00216305
DIČ CZ00216305

datová schránka: yb9j9by 
BUT at Facebooku BUT at Twitter BUT at Youtube

Videoarchiv
Nejsem idol