• Volba rektora
  • Události
  • Sem patřím
  • Centrum sportovních aktivit VUT v Brně
  • Výzkumná centra

  • Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Inženýrskou soutěž EBEC jednoznačně ovládly týmy z Rumunska

Vítězem celoevropské inženýrské soutěže EBEC 2017 se staly v obou soutěžních kategoriích týmy studentů z Rumunska. Týdenní inženýrskou soutěž poprvé hostilo Vysoké učení technické v Brně, kam se začátkem srpna vydalo 120 nejlepších evropských inženýrů, aby na Fakultě podnikatelské strávili desítky hodin týmovou prací na reálných zadáních.

„Naší strategií bylo zůstat v klidu. I když máte omezený čas, snažili jsme si dělat přestávky, kdy jsme se rozptýlili pomocí vtipů nebo jsme poslouchali hudbu. Podle mě nám hodně pomohlo, že jsme před koncem zůstali v pohodě a nebyli vystresovaní,“ uvedl Alexandru Solot, jeden z členů rumunského týmu z bukurešťské polytechniky, která si z Brna odváží první místo v kategorii Case Study.

European BEST Engineering Comeptition (EBEC) je mezinárodní soutěž, do které se v prvních regionálních kolech přihlásilo po celé Evropě cca 6 500 studentů, nejen z technických univerzit. Do moravské metropole se pak probojovalo 120 těch nejlepších. V kategorii Team Design, která je více praktická, museli soutěžící navrhnout a zkonstruovat malé robotické vozidlo podle zadání Škoda Auto, nebo vymyslet a na 3D tiskárně vytisknout nové modely automobilových střešních nosičů. Vítězem kategorie se stal rumunský tým studentů Universitatea Tehnica Cluj-Napoca. Druhé místo si z Brna odváží Turecko a třetí příčka náleží Švédům.

Vítězný rumunský tým v kategorii Team Design (na fotce uprostřed) | Autor: EBEC

V kategorii Case Study, což je více teoretická případová studie, museli soutěžící hledat řešení pro Evropský patentový úřad nebo Statutární město Brno, které chtělo navrhnout systém čidel a senzorů pro brněnské výstaviště. Také zadání dalších dvou komerčních společností bylo zaměřené na řešení energetické soběstačnosti, které se stále častěji skloňuje při budování tzv. chytrých měst. Po rumunském týmu z univerzity Politehnica University of Bucharest se na druhém místě umístil tým ze Španělska následovaný Portugalskem na třetí příčce.

Vítězný tým v kategorii Case Study z bukurešťské polytechniky | Autor: EBEC

„Není obvyklé, aby obě kategorie s přehledem vyhrály týmy ze stejného státu. Ukazuje to bezpochyby na skvělé vědomosti a schopnosti rumunských studentů,“ okomentoval letošní úspěch Rumunska hlavní pořadatel soutěže Daniel Kováč. Soutěž EBEC organizuje po celé Evropě studentská organizace BEST, která má v České republice pobočky v Praze a Brně. Na přípravě celoevropského finále v Brně se podílelo sedm desítek dobrovolníků, kteří přípravou strávili téměř dvanáct měsíců.

Závěrečné pořadí Final Round of EBEC 2017:

Case study

  1. Rumunsko; 2. Španělsko; 3. Portugalsko

Team Design

  1. Rumunsko; 2. Turecko; 3. Švédsko


Publikováno: 07.08.2017 16:30

Zkrácený odkaz: https://www.vutbr.cz/f19527/d148400

Kontakt
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Antonínská 548/1, Brno 601 90
telefon: viz nejčastější čísla
e-mail: vut@vutbr.cz
www.vutbr.cz
www.vut.cz

Virtuální prohlídka

IČ 00216305
DIČ CZ00216305

datová schránka: yb9j9by 
BUT at Facebooku BUT at Twitter BUT at Youtube

Videoarchiv
Nejsem idol