Detail předmětu

Angličtina pro středně pokročilé (zkouška)

FAST-BY51Ak. rok: 2013/2014

K předmětu se vypisují dva volitelné předměty BYA5 a BYA6 a taky překlenovací kurz PK3, ve kterých studenti získají požadované znalosti a dovednosti. Obsah zkoušky vychází z knihy New English File Intermediate, Clive Oxenden a Christina Latham-Koenig, Oxford University Press 2006.
Zkouška BY51 probíhá ústně, po dvojicích studentů a trvá až 25 minut. Může být i kratší, pokud je zřejmé, že zkoušení studenti ještě nedosáhli správné pokročilosti.
Zkouška prověřuje komunikační schopnosti jako jsou interakce, výslovnost a schopnost vytvářet navazující věty při předávání informací na určité téma. Testuje také schopnost poslechu a čtení, stejně tak jako gramatiku a slovní zásobu.

Jazyk výuky

čeština

Počet kreditů

0

Garant předmětu

Zajišťuje ústav

Ústav společenských věd (SPV)

Výsledky učení předmětu

Cílem této zkoušky je ohodnotit, zda studenti magisterského studia dosáhli úrovně střední pokročilosti B1 (neboli Threshold) podle stupnice Common European Framework, která je stanovena institucí Council of Europe.
Student by měl zvládnout:
- obecně porozumět informacím o známých tématech a situacích, jako např. se kterými se setkává v práci, škole, volném čase atd., za předpokladu, že jsou vyjádřeny jasně a srozumitelně.
- používat angličtinu k úspěšné komunikaci ve většině situacích, se kterými se setká během cestování v cizině.
- vytvořit jednoduchý souvislý text v jednoduchém kontextu.
- popsat zážitky a události, ambice, očekávání a plány a stručně vysvětlit nebo obhájit svá stanoviska a tvrzení.
- úspěšně doplnit gramatická cvičení na středně pokročilé úrovni

Prerekvizity

Výstupní úroveň B1. Studenti by měli umět používat minulý a přítomný čas (včetně předpřítomného času) v běžné komunikaci, a také budoucí čas pro vyjádření plánů. Měli by umět tvořit otázky, poskytovat osobní informace, rozumět spisovné angličtině týkající se známých témat. Měli by také umět srovnávat věci pomocí přídavných jmen, zvládnout základní podmínkové věty, používat počitatelná/nepočitatelná podstatná jména a některá modální slovesa. Měli by zvládnout jednoduchou komunikaci v obchodech, restauraci nebo při cestování.Měli by umět používat: předpřítomný čas k vyjádření zážitků a také popisovat dlouhodobé a krátkodobé situace ze svého života, používat modální slovesa k vyjádření povolení a povinnosti v souvislosti s pravidly a chováním, pasivní formy k vyjádření procesů, původů a materiálů, budoucí tvary při předvídání a plánování akcí v budoucnosti a podmínkových vět k vyjádření možných budoucích situací a obecných teoretických možností.

Plánované vzdělávací činnosti a výukové metody

Za účelem pomoci studentům s přípravou na tuto zkoušku vypisuje Kabinet jazyků volitelné předměty BYA5 a BYA6 a překlenovací kurz PK3. Metody vyučování závisejí na způsobu výuky a jsou popsány článkem 7 Studijního a zkušebního řádu VUT.V těchto kurzech je procvičování gramatiky a slovní zásoby interaktivní formou, s důrazem na konverzaci. Rozvoj a cvičení komunikačních a poslechových dovedností probíhá pomocí interaktivních audio-vizuálních technologií, LMS Moodle a Smartboardů.

Způsob a kritéria hodnocení

Zkouška BY51 probíhá ústně, po dvojicích studentů a trvá až 25 minut. Může být i kratší, pokud je zřejmé, že zkoušení studenti ještě nedosáhli správné pokročilosti. BY51 probíhá formou dotazů a odpovědí na všeobecné otázky, diskutování o úkolu s kolegou, vyprávění o obrázku jednotlivě a zodpovídání otázek týkajících se gramatiky, slovní zásoby a krátkých textů. Může se také objevit krátká písemná část. Pro úspěšné složení zkoušky je potřeba získat úspěšnost 50%.

Osnovy výuky

Zkouška BY51 probíhá ústně, po dvojicích studentů a trvá až 25 minut. Může být i kratší, pokud je zřejmé, že zkoušení studenti ještě nedosáhli správné pokročilosti.
Zkouška prověřuje komunikační schopnosti jako jsou interakce, výslovnost a schopnost vytvářet navazující věty při předávání informací na určité téma. Testuje také schopnost poslechu a čtení, stejně tak jako gramatiku a slovní zásobu.
BY51 probíhá formou dotazů a odpovědí na všeobecné otázky, diskutování o úkolu s kolegou, vyprávění o obrázku jednotlivě a zodpovídání otázek týkajících se gramatiky, slovní zásoby a krátkých textů. Může se také objevit krátká písemná část.

Pro tento předmět vypisuje Kabinet jazyků volitelné předměty BYA5 a BYA6.

Učební cíle

Cílem této zkoušky je ohodnotit, zda studenti magisterského studia dosáhli pokročilosti B1 podle stupnice CEF (Common European Framework), která je stanovena institucí Council of Europe. Krátký přehled požadavků pro pokročilost B1 je uveden v Anotaci.

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění a formy nahrazování zameškané výuky

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu.

Základní literatura

English File Intermediate - Third Edition, Clive Oxenden and Christina Latham-Koenig, Oxford University Press, 2013, ISBN 978-0-19-451989-2 (EN)

Zařazení předmětu ve studijních plánech

  • Program B-P-C-GK bakalářský

    obor G , 3. ročník, letní semestr, doporučený

  • Program B-K-C-GK bakalářský

    obor G , 3. ročník, letní semestr, doporučený

  • Program B-P-C-ST bakalářský

    obor K , 3. ročník, letní semestr, doporučený
    obor E , 3. ročník, letní semestr, doporučený
    obor S , 3. ročník, letní semestr, doporučený
    obor M , 3. ročník, letní semestr, doporučený
    obor V , 3. ročník, letní semestr, doporučený

  • Program B-P-C-MI bakalářský

    obor MI , 4. ročník, letní semestr, povinný

  • Program B-P-C-SI bakalářský

    obor K , 4. ročník, letní semestr, doporučený
    obor E , 4. ročník, letní semestr, doporučený
    obor S , 4. ročník, letní semestr, doporučený
    obor M , 4. ročník, letní semestr, doporučený
    obor V , 4. ročník, letní semestr, doporučený

  • Program N-P-C-GK magisterský navazující

    obor GD , 2. ročník, letní semestr, povinný
    obor G , 2. ročník, letní semestr, povinný
    obor G , 2. ročník, letní semestr, povinný
    obor GD , 2. ročník, letní semestr, povinný