Návštěva zahraničního experta – Podnikatelská univerzita a praxe v Nizozemí (projekt EFTrans)

Ve dnech 28. až 30. prosince 2011 navštívil VUT Jacques Pronk. Návštěva byla umožněna díky zapojení VUT do projektu EF-Trans a byla koordinována Útvarem transferu technologií (ÚTT). Cílem spolupráce se zahraničními experty v rámci projektu EF-Trans je získat ukázky dobré praxe ze zahraničí, které mohou sloužit jako inspirace pro další rozvoj transferu technologií.

Program návštěvy se zaměřil zejména na otázky jak podpořit spolupráci s průmyslem a jak přistupovat k rozvoji univerzitních spin off  společností. Úvodní setkání bylo věnováno stručnému představení univerzity a výzev, kterým univerzita a ÚTT čelí.  Odpoledne se  diskuse zaměřila na návrhy jak efektivně komunikovat s firmami a vyústila v soubor tipů, co by měly obsahovat webové stránky určené podpoře spolupráce univerzity s firmami. Druhý den manažeři vztahů k aplikační sféře spolupracovali s panem Pronkem na rozvoji dvou konkrétních transferových případů. Odpoledne následovala diskuse nad zahraniční praxí a aktuálními trendy v podpoře univerzitních spin-off. Poslední den byla pozornost směřována na sestavení sady pilotních akcí, kterými se ÚTT může inspirovat pro svou činnost v roce 2011.

Návštěvu považujeme za inspirativní a doufáme, že spolupráce bude pokračovat i v následujícím roce.

Jacques Pronk disponuje zkušenostmi s zakládáním a rozvojem podnikání zejm. prostřednictvím podnikatelských a inovačních center (BIC). Je bývalým prezidentem a bývalým vice-prezidentem evroské sítě EBN. Podílel se na založení a činnosti fondů rizikového kapitálů nebo fondů pro zajištění financování začínajících firem. V Nizozemí působí jako soukromý investor. Podílel se na implementaci různých vládních a evropských programů, především ve spolupráci s Generálními ředitelstvími Rozšíření, Regionální politika a Podniky a průmysl.

Publikováno: 09.12.2011 14:09

Zkrácený odkaz: https://www.vut.cz/ott/f18972/d59152