2. října 2017

Školení Web of Science

Společnost Clarivate Analytics si připravila sérii online školení, které Vám pomohou zdokonalit vaše dovednosti v databázi Web of Science a dalších nástrojích.

Školení bude probíhat formou webináře a registrace je povinná.
Termíny seminářů:

Web of Science Core Collection – úvodní školení

(úterý 3. 10. 2017, od 14:00, 60 minut)
Získejte základní uživatelské dovednosti v databázi WOS. Naučte se vyhledávat, správně interpretovat výsledky a připravit výstupy pro svou další práci.

Researcher ID – zviditelněte své publikace

(středa 4. 10. 2017, od 10:00, 45 minut)
Máte jmenovce ve vědecké komunitě? Máte potíže přesně identifikovat své publikace ve WOS? Na webináři Vám ukážeme, jak si vytvořit Researcher ID, jak spravovat svůj profil, jak přidávat nové publikace do svého profilu a další zajímavé funkce platformy Researcher ID.

Novinky ve Web of Science

(středa 11. 10. 2017, od 14:00, 60 minut)
Představíme vám novinky v databázi WOS, které rozšiřují „discovery“ funkci naší databáze a zlepšují techniky pro hodnocení vědeckých publikací. Dozvíte se o novinkách ve Web of Science, Journal Citation Reports a InCites Benchmarking & Analytics.
Podrobnosti | Registrace

Nejvlivnější časopisy – jak zvolit správný časopis pro svůj článek

(středa 18. 10. 2017, od 14:00, 60 minut)
Naučíme vás porovnávat časopisy z vašeho oboru a interpretovat klíčové indikátory, tak abyste lépe porozuměli citačnímu výkonu v širším měřítku vašeho oboru.
Podrobnosti | Registrace

Překonejte limity vyhledávání pomocí klíčových slov. Objevte významné publikace pro váš obor pomocí citační sítě WoS

(čtvrtek 19. 10. 2017, od 10:00, 60 minut)
Na konkrétních příkladech vám ukážeme, jakým způsobem lze lépe využít potenciál databáze WOS. Naučíte se, jak vyhledat publikace, které by při vyhledávání podle klíčových slov zůstaly skryty a jak lépe využít potenciál citační sítě.