26. dubna 2021

Jak co nejlépe využívat abstrakční a citační databázi Scopus

Zveme Vás na představení nástroje Scopus, největší světová citační a abstrakční databáze

Nejčastěji se využívá k vyhledávání literatury nicméně nabízí další zajímavé nástroje, usnadňující práci zejména studentům a vědcům.

• Proč ji vůbec používat?
  • Jaké požadavky musí splňovat zdroje, aby byly indexovány a jak se to hlídá?
  • Jaké bibliometrické ukazatele můžeme sledovat a co nám ukazují?
  • Co jsou a k čemu slouží autorské profily a proč by Vás to mělo zajímat?

V druhé části přednášky se zaměříme na praktickou ukázku. Společně se podíváme na:

• Nastavení účtu
  • Od jednoduchého až po pokročilé vyhledávání, strategie, možnosti
  • Nastavení upozornění, ukládání seznamů
  • Autorské profily a jejich správa
  • Zdroje (časopisy), jejich vyhledávání a porovnávání

Přednášející: Anežka Baquero Forero, doktorandka Přírodovědecké Fakulty Karlovy Univerzity a školitelka společnosti Elsevier pro Scopus, ScienceDirect a Mendeley v České Republice a na Slovensku.

• KDY: středa 28. 4. 2021 od 14:30 hod. (předpokládáná délka trvání 1,5 hodiny)
  • KDE: MS Teams (zdarma, bez registrace): odkaz na webinář

Webinář je pořádán pouze pro VUT. Pokud máte možnost, ubezpečte se, že máte správně nastavený vzdálený přístup a možnost rovnou si příklady vyzkoušet.