25. května Dovolujeme si Vás pozvat na květnový webinář Charlesworth, kde se dozvíte, jak efektivně psát odborné články a úspěšně je publikovat v časopisech s vysokým impact faktorem.
6. května Zveme Vás na webináře How to Enhance Your e-Curriculum for Distance Learners with e-Resource a Inspec a analytický nástroj Inspec Analytics
4. května Chcete, aby Vaše závěrečná práce vypadala profesionálně, ale ve Wordu se Vám to nedaří docílit? Zkuste LaTeX. Zveme Vás na praktický webinář, kde se naučíte jeho základy.
17. dubna Dle rozhodnutí vlády České republiky ze dne 14. 4. 2020 mohou nově knihovny poskytovat omezené služby.
9. dubna Uživatelé z VUT mají nově zkušební přístupy k databázím SAGE a JoVE.
31. března Nakladatelský dům GRADA a spolupracující nakladatelé se v této nepříjemné době rozhodli pomoci univerzitě i studentům a dočasně zpřístupnit kompletní nabídku ve službě BOOKPORT.
23. března Nyní máte přístup ke službě JoVE: Science Education. Nově je také neomezený přístup k e-knihám na platformách EBSCO a ProQuest.
17. března Knihovny VUT i přes nastalou situaci některé své služby poskytují. Veškeré výpůjčky byly prodlouženy a v době uzavření knihoven nenarůstají případné pokuty.
10. března Vysoké učení technické v Brně v reakci na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ruší od 11. března 2020 prezenční výuku, a to do odvolání.
4. března Všichni vědci chtějí, aby byla jejich práce zveřejněna v impaktovaných časopisech s nejvyšším dosahem. Březnový online seminář Charlesworth představí tipy a triky, jak maximalizovat potenciál Vaší práce pro zvýšení šance na publikování v časopisech s vysokým impakt faktorem.
12. února Vyzkoušejte službu, která Vám pomůže zkontrolovat chystaný článek ještě před tím, než ho pošlete do recenzního řízení.
13. ledna Pro uživatele z VUT byly zpřístupněny 3 nové odborné databáze a zakoupeny další elektronické knihy na platformách ProQuest Ebook Central a Taylor&Francis
2. září 2019 Během letních měsíců se Ústřední knihovna přestěhovala do objektu Fakulty podnikatelské (Kolejní 4). V současnosti se dokončuje přesun a řazení knih do regálů, otevřeno bude od 16. září.
16. dubna 2019 Národní technická knihovna zakoupila ze svých finančních zdrojů kolekce e-knih od čtyř významných vydavatelů. Zakoupené kolekce budou dostupné nejen pro NTK, ale všem členům, kteří v rámci konsorcií nakoupili pro své instituce kolekce elektronických časopisů od těchto vydavatelů, tedy i na VUT.
8. dubna 2019 Zveme Vás na interaktivní přednášku o IEEE Xplore Digital Library, která se bude konat ve středu 24. dubna od 10 hodin v místnosti T 215 na FEKT VUT v Brně (Technická 8).
Strana 1/3123»