15. února Do 15 března 2019 máte možnost otestovat nový produkt databáze ProQuest One Academic.
14. února Připravili jsme pro vás praktické školení na témata spjatá (nejen) s vědeckým publikováním. Ukážeme vám nové informační zdroje, pomůžeme vám s výběrem časopisu a přesvědčíme vás, že Open Access je správná volba.
14. února Zveme Vás na školení a praktickou ukázku práce s InCites.
17. ledna Analytický nástroj, který provádí analýzy produktivity, dopadu vědeckých výstupů a benchmarking pomocí kvantitativních ukazatelů pro strategické rozhodování, je nově dostupný na VUT!
17. ledna Přinášíme dobrou zprávu pro vědce a studenty v oboru strojního inženýrství. Od nového roku je pro VUT přístupná databáze ASME!
17. ledna V databázi ProQuest Ebook Central a Taylor and Francis jsou nově dostupné elektronické knihy zejména z oboru IT, ale i jiných oborů. Knihy byly vybrány na základě požadavků, statistiky využití, ale také doporučené literatury pro studenty doktorské studia.
16. ledna I v roce 2019 můžete žádat o dotaci na publikování formou otevřeného přístupu ve Fondu Open Access. Pozor na nové podmínky, které musí časopisy splňovat.
7. ledna Ve pondělí 28. ledna se na Fakultě podnikatelské uskuteční seminář Průvodce databází Emerald a publikováním v odborných časopisech, kterým provede Radka Křivánková, Business Manager ve společnost Emerald Group Publishing.
18. prosince 2018 Právě vyšlo nové číslo knihovního newsletteru!
20. listopadu 2018 Producenti databáze Web of Science zvou na sérii tří webinářů vedených v českém a slovenském jazyce.
13. listopadu 2018 Vzhledem k dlouhodobému nízkému využití databáze Safari jsme se rozhodli nepředplácet databázi na další roky. Přístup do databáze bude ukončen k 31. prosinci 2018.
12. října 2018 Producenti databáze Web of Science zvou na sérii tří webinářů vedených v českém a slovenském jazyce.
12. října 2018 Zkušební přístup do databáze elektronických knih ProQuest Ebook Central vám přináší možnost číst ve více jak 150 tisícíh knihách. Na základě využití budou některé knihy zakoupeny trvale.
1. října 2018 V týdnu od 22. října se opět koná mezinárodní akce na podporu otevřeného přístupu Open Access Week. Při této příležitosti jsme připravili několik seminářů a také promítání dokumentu týkajícího se otevřeného přístupu.
17. září 2018 Po čtyřech letech od prvního spuštění dostává vyhledávač Primo nový moderní vzhled.
Strana 1/212»