Project detail

Výzkum a vývoj kotle s příslušenstvím pro ekologické spalování obnovitelných zdrojů energie - biomasy , vedlejších produktů zemědělské výeoby

Duration: 01.05.2004 — 31.12.2006

On the project

Vývoj a dovedení do realizace výroby kotle s příslušenstvím (zásobníku, podávacího zařízení včetně regulace) pro ekologické spalovíání biomasy a vedlejších produktů zemědělské výroby. Základní jednotka ve formě protypu bude mít výkon 30 kW, přičemž uvažovaná výkonová řada v sériové výrobě bude od 15 do 300 kW.

Description in English
Development and production of boiler with accessories (fuel store, feeding, control devices) for environmentaly friendly burning biomass (wood) and agricultural waste. The base unit will be 30 kW heating output. Copmplet range of boilers output is planed from 15 kW up to 300 kW.

Keywords
kotel, biomasa, obnovitelné zdroje energie, robotické pracoviště

Key words in English
boiler; biomass; renewable energy source; robotic work place

Mark

FI-IM/064

Default language

Czech

People responsible

Skála Zdeněk, doc. Ing., CSc. - fellow researcher
Tomášek Albert, Ing. - principal person responsible

Units

Dept. of Power Engineering
- (2004-05-01 - 2006-12-31)

Funding resources

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - IMPULS

- part funder (2004-05-01 - 2006-12-31)

Results

TOMÁŠEK, A.; SKÁLA, Z.; POSPÍŠIL, J.: Kotel BIOMASA 30 kW; Kotel s příslušenstvím pro ekeologické spalování obnovitelných zdrojů energie - biomasy a vedlejších produktů zemědělské výroby, tepelný výkon 30 kW. V prostorách firmy ATOMA Tepelná technika, Sladkovského, Brno.. (prototyp)
Detail

TOMÁŠEK, A.; POSPÍŠIL, J.; SKÁLA, Z.: ATOMA 25 kW se zásobníkem; Automatický kotel se zásobníkem na dlouhou štěpku. V prostorách firmy Atoma - Tepelná technika, Sladkovského, Brno. (prototyp)
Detail