• Pravděpodobně máte vypnutý JavaScript. Některé funkce portálu nebudou funkční.

Skype pro firmy 2015

Aplikaci Skype pro firmy 2015 si můžete nainstalovat společně s balíčkem Office 365. Po instalaci jej naleznete standardně v programech v nabídce start. 

Od 15. 4. 2015 přesel Microsoft od aplikace Lync k aplikaci Skype pro firmy (Skype for Business). Grafické rozhraní se spíše podobá Skypu, co se týká funkcí a jejich uspořádání zůstalo zachováno stejné jako v Lyncu. Podrobnější informace naleznete zde.

Přihlášení do aplikace

 • spusťte Skype for Business

 • zadejte přihlašovací údaje:
  • LOGIN: vutlogin@vutbr.cz
  • HESLO: vutheslo


Po přihlášení se zobrazí hlavní okno, ve kterém se zobrazuje přehled kontaktů. Kontakty si můžete rozdělit do jednotlivých skupin.  

Přidání nového kontaktu

Kontakt je z VUT:

 1. do vyhledávácího pole zadejte jméno hledané osoby (nalezené výsledky se budou postupně zobrazovat pod vyhledávacím polem)
 2. nalezený kontakt označte
  • klikněte pravým tlačítkem myši a v zobrazeném menu zvolte položku Přidat do seznamu kontaktů
  • nebo umístěte kurzor myši nad obrázek kontaktu a v zobrazeném menu klikněte na Další možnosti, zvolte položku Přidat do seznamu kontaktů
 3. Máte-li již skupiny vytvořené, můžete kontakt přesunout přímo do nich

Kontakt je mimo VUT:

V pravé části hlavního okna pod vyhledáváním klikněte na Přidat kontakt v zobrazeném menu klikněte na položku Přidat kontakt, který není v mé organizaci a zvolte typ nového kontaktu.

 

Jedná-li se o osobu, která již účet na Skype vytvořený má, klikněte na položku Skype pro firmy, nebo Skype. Jedná-li se o osobu, která ještě účet na Skype vytvořený nemá, klikněte na položku Jiný. V zobrazeném formuláři vyplňte potřebné údaje a odešlete pozvánku.

 

Vytvoření nové skupiny

 • Novou skupinu vytvoříte kliknutím na položku Přidat kontakt (v pravé části okna pod vyhledáváním) a v zobrazeném menu zvolte Vytvořit novou skupinu.

 • nebo, pravým tlačítkem myší klikněte na jakoukoli již existující skupinu a v zobrazeném menu zvolte Vytvořit novou skupinu

Editace skupiny

Potřebujete-li upravit vlastnosti či nastavení skupiny, klikněte na danou skupiny pravým tlačítkem myši a dle potřeby zvolte v menu adekvátní položku.

 

Nejčastější dotazy: