Napsali o nás

 • 26.11.2014: Tajemství úspěchu vědců z brněnského VUT?

  Dne 21. 11. 2014 mimořádná příloha Mladé fronty Dnes pro Jihomoravský kraj informovala o výzkumu na VUT v Brně a úzkém spojení s praxí. Příloha se věnovala úspěšným technologiím (chytrá stěna, multifunkční filtrační jednotka, olejo-plynový hořák a oční skener).

 • 15.10.2014: VUT v Brně dobývá čínský trh se svými technologiemi

  Centrum transferu technologií VUT v Brně představilo v uplynulých dnech na platformě CzechTechChina Center v Suzhou svoje nové energeticky úsporné technologie. Technologie se setkaly s okamžitým zájmem a ihned startují navazující projekty.

 • 12.9.2013: Brněnská technika získala americký patent pro unikátní mikroskop

  Brno - Vysoké učení technické v Brně získalo americký patent pro multimodální holografický mikroskop. Přístroj umožňuje pozorovat živé buňky bez použití kontrastních látek. Ke svícení mu místo laseru stačí třeba obyčejná žárovka. Český a evropský patent už škola získala, o čínský a japonský dále usiluje, sdělila dnes ČTK mluvčí brněnské techniky Jitka Vanýsková.

 • 19.3.2012: Kam kráčíš, ÚTT?

  Deset let není dlouhá doba, v životě oddělení to už ale znamená pevné začlenění do struktury organizace. Nejinak je tomu v případě Útvaru transferu technologií VUT v Brně.