EnglishPřihlásit se

Aktuality

 • 7.10.2015: Nebojme se veřejné podpory

  V poslední době se zdá, že Českou republiku obchází strašák nedovolené veřejné podpory a děsí příjemce dotací nejen z řad výzkumných organizací hrozbou vážných sankcí, dokonce vrácení celé poskytnuté dotace. Pro výzkumné organizace včetně VUT je důležité vyhnout se tzv. zakázané nepřímé veřejné podpoře, tedy přelévání veřejné dotace spolupracujícím firmám. Při bližším pohledu zjistíme, že pochopit daná pravidla není obtížné a kontroly od poskytovatelů dotací naopak mohou vysokým školám pomoci při sjednávání férových podmínek spolupráce s průmyslovými partnery.

 • 11.9.2015: Střípky z konference Technologie pro budoucnost

  Ve dnech 9. – 10. září 2015 přišla do brněnského SONO centra více než stovka odborníků z transferových pracovišť po celé České republice, vědců i zástupců průmyslu, aby se zúčastnili v pořadí již třetí národní konference transferu technologií. Organizace konference s podtitulem „Technologie pro budoucnost“ se ujalo Centrum transferu technologií VUT v Brně.

 • 28.8.2015: Tiskové zprávy o úspěšném ukončení řešených projektů

  Ke konci června 2015 ukončilo Centrum transferu technologií realizaci dvou projektů typu pre-seed zaměřených na technické ověření a přípravu komercializace vybraných technologií: VUT Energetické zdroje a VUT Bezpečnost a obrana. Podařilo se dosáhnout všech plánovaných výsledků a projekty byly uzavřeny jako úspěšné. Bližší informace v tiskových zprávách.

 • 21.8.2015: Vytáhněte nápady z šuplíku, vyplatí se to

  Možná jste nevěděli, že VUT v Brně nastavilo motivační politiku pro vynálezce a autory inovativních řešení, která se uplatní v praxi. Zaměstnanci mohou získat až 70 % výnosů z komerčního využití výsledku své výzkumné činnosti, které VUT v Brně plynou z uzavřených smluv.

více ...

Kontakt
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGIÍ
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Kounicova 966/67a
601 90 Brno
telefon: 541 144 217
fax: 541 144 232
e-mail: info@tt.vutbr.cz
http://www.vutbr.cz/ctt

mapa
Plugin pro přehrávání videa není k dispozici.