EnglishPřihlásit se

Aktuality

 • 20.11.2015: Smlouva o využití výsledků - seminář 27. listopadu 2015

  Srdečně zveme řešitele projektů z VUT na praktický seminář s tématem Smlouva o využití výsledků, jak ji napsat. Akce se koná v budově CTT na Kounicově 67a, Brno dne 27. listopadu 2015 od 9:00. Vstup je po předchozí registraci zdarma.

 • 16.11.2015: Netřeba objevovat Ameriku

  Svět je v dnešní době tak složitý, že není možné být renesančním člověkem a vědět všechno, a to ani v úzce vymezeném oboru, ve kterém působíme. Nestavíme na zelené louce a neustále sledujeme, kam se věda posouvá a co nového publikovali kolegové z jiných pracovišť po celém světě. Kdo by dnes zahájil výzkumnou práci a nezmapoval si předtím současný stav poznání, je amatér, který jen marní čas a peníze, i když může mít zrovna štěstí na dobrý nápad. Domnívám se, že ve vědě není nic smutnějšího, než objevovat Ameriku, tedy věnovat úsilí práci, kterou už udělal dříve někdo jiný. Pokrok ve vědě pak spočívá v tom, že ze známých výsledků čerpám inspiraci a navážu na ně originální prací.

 • 3.11.2015: Ukončení projektu VUT Molekulární biotechnologie

  Ke konci října 2015 ukončilo Centrum transferu technologií realizaci projektu typu pre-seed zaměřených na technické ověření a přípravu komercializace vybraných technologií: VUT Molekulární biotechnologie. Podařilo se dosáhnout všech plánovaných výsledků a projekt byl uzavřen jako úspěšný. Bližší informace v tiskové zprávě.

 • 7.10.2015: Nebojme se veřejné podpory

  V poslední době se zdá, že Českou republiku obchází strašák nedovolené veřejné podpory a děsí příjemce dotací nejen z řad výzkumných organizací hrozbou vážných sankcí, dokonce vrácení celé poskytnuté dotace. Pro výzkumné organizace včetně VUT je důležité vyhnout se tzv. zakázané nepřímé veřejné podpoře, tedy přelévání veřejné dotace spolupracujícím firmám. Při bližším pohledu zjistíme, že pochopit daná pravidla není obtížné a kontroly od poskytovatelů dotací naopak mohou vysokým školám pomoci při sjednávání férových podmínek spolupráce s průmyslovými partnery.

více ...

Kontakt
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGIÍ
VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

Kounicova 966/67a
601 90 Brno
telefon: 541 144 217
fax: 541 144 232
e-mail: info@tt.vutbr.cz
http://www.vutbr.cz/ctt

mapa
Plugin pro přehrávání videa není k dispozici.